Kendini Geliştirmek Özden Ayrılmak mı?

 

Hataları anlamak veya kendini geliştirmek özden ayrılmak değildir.

Al-Ghazali demiş ki: "Cevizin kabuğunu kırıp özüne inemeyen, cevizin hepsini kabuk sanır (Satürn'ü İkizler burcunda)." İşte o cevizi örten kabuk, gelişkin olmayan hatalar, yarı pişmiş felsefeler ve aslında özle ilgili olan, doğru söylenmeyen sözlerdir.

"Öz sözü idare edecekken, söz özü idare eder." demiş bir başka İkizler Satürn Francis Bacon.

Bazı ruhların haritasında Satürn'ü yorumlarken zorluklardan, engellerden filan bahsederiz, zira karakterde yok gibidir o. Bazı ruhların haritasında ise gelişkinlikten.

Her birimiz gerek uzun vadede evrim, gerekse de kısa vadede belli bir kişisel ve uygarlık gelişkinliği içindeyiz.

Üstten bir bakışla, geçmişte gayet normal sayılan köleliğe ve hayvan istismarına günümüzde ses çıkarıyoruz, dışarıya çıktığımız anda toplumsal gelişkinliğin bir başka göstergesi olarak (toplu olarak ürettiğimiz yasal cezaların caydırıcılığı) birisinin kafamıza baltayı indirmesi olasılığı geçmişe nazaran daha az. 

Kişisel bazda ve daha kısa vadede ise oyuncak bir arabayı sürmek gibi basit eğlencelerden daha komplike eğlence şekillerine geçiş yapıyoruz. 

Farkındalık, kendini tanımak gibi kavramlar astrolojide Güneş'le ifade bulur. Kendini geliştirmek ise ödüller yoluyla Jüpiter ve cezalar yoluyla da Satürn'dür. Satürn ek olarak bilgeliğin son sınırını oluşturur. Babil astrolojisinde Satürn genellikle "Güneş'in yıldızı" veya "Güneş'e giden yol" olarak adlandırılır. İki gök cismine de "gerçek ve adaletin yıldızı" ismi verilmiştir. Kimlikleri o kadar iç içe geçmiştir ki, Güneş ile ilişkilendirilen işaretler Satürn'ün gökteki hareketlerini tanımlamak için bile kullanılabilir (Gavin).

Uranüs'ün ve Satürn'ün çocuklarını yemesi ise mitolojiden anlayan için hiç de kötü bir olayı anlatmaz. Babadan, genetik mirastan kopuşun, mitik ve felsefî bir destanıdır o anlayana, sadece Yunan mitolojisinde de yoktur.

İLGİLİ YAZI:  Jüpiter Terazi Burcunda

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın