Balık Burcunda Dolunay

 

 

Bu yazı ilk kez Zodyak Astroloji Dergisi'nin 12. sayısında yayınlanmıştır.

 

14 Eylül tarihinde bir Dolunay meydana gelecek. Dolunaylar her zamanın önün görülebildiği, gizli gerçeklerin açığa çıktığı ve sonuçlanmalarla ilgili geçer. Ay'ın kendisi saklı ve arkaplanda işleyen mekanizmalarla ilgilidir. Bilinçaltı gibi, genetik kod gibi, sizi acıktıran veya susatan o dürtüsel ve hayatınızı sizin iyiliğiniz adına yöneten tüm o mekanizmalar gibi.

Genellikle bir bölümü her daim karanlıkta olan Ay; insanoğlunun gözüne sadece Dolunay fazında tam olarak aydınlık görülür. Bu nedenle gizli gerçeklerin veya önceden farkına varılmamış mekanizmaların aydınlanması ile ilintili. 

Balık burcu da gizemlidir, saklılığı ve gizliliği anlatır. Hatta durum o kadar abartı düzeydedir ki Balık burcunu çok iyi bildiğini sanan bir çok amatör bugün internette sanki bir tarikatın mensubu üyeler gibi safsatalar haykırıp duruyor. 3. ev yöneticisi Balık Güneş olan Albert Einstein'a atfedilmiş, internette dolanan sözlerin % 90'ı nasıl yalansa, aynı durum Balık burcu için de geçerli.

Üstelik bu Dolunaya varsayımların gezegeni Neptün de eşlik ediyor.

Haliyle bu Balık Dolunayı iki ortak kelimeyi birleştiriyor: Gizliliğin aydınlanması, belirsizliğin ortadan kalkması, karar vermek için gereken adımların atılmasını sağlayacak sislerin dağılması. Bu bir genel yorum olduğundan herkes için kişisel etki böylece olmayacaksa da, kaostaki eğilim bugünlerde böyle ve önemli bir artıştan bahsediyoruz, bu nedenle burçlara göre de bu atraktörün sınırlarını biraz genelleyebiliriz. 

 

Ay'ın Fazları ile ilgili bir araştırma yazısı için bkz: Ay ile Yaşam

 

Koç Burcu

Şifalanmak için gereken şeyler ve gizli sırların aydınlanması, gizli projelerin sonuçlanması gibi anlamları vardır. Bir yakınınız hastanedeyse veya hapishanede ise onun çıkışını da haber veriyor olabilir. İlginç rüyalar vakti. 

 

Boğa Burcu

Uzun zamandır gelecek planlarınız içinde yer alan bir konu hakkında, anlaması güç olduğu için sürekli varsayımlarda bulunduğunuz, çözüm aradığınız bir şey varsa onun çözümüne ulaşabilirsiniz. Bu Dolunay etkisi sizin için oldukça güçlü çalışacaktır (Aydınlanan Ay sizin için Hypsomata). Küçük miktarlarla şansınızı denemeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca ne zamandır yardım aradığınız ama alamadığınız bir konu varsa bugünler gerekli yardımı bulmak açısından da elverişlidir. Çocuğu olan Boğalar için de onlarla ilgili sonuçlanmaların yaşanacağı zamanlar.

 

İkizler Burcu

Amaçlarınızı aydınlatan yardımlar ve bilgiler almanız söz konusu olabilecektir. Uzun zamandır yapmak isteyip de çelişkili düşünceler nedeniyle yapamadığınız bir şey varsa bu günler oldukça uygundur.

 

Yengeç Burcu

Astroloji ve diğer farkındalık temaları sizin çin çok aktif. Hemen hemen her alanda sonuçlanmalar olacaktır.

 

Aslan Burcu

Bir borcun bitişi, bir sıkıntıdan kurtuluş gibi anlamlar mevcut.

 

Başak Burcu

Sizin için ilişkilerinizle ilgili olacak. İlişkilerle ilgili aydınlanmalar ve sonuçlanmalar. Her türlü (sevgililik, anne-çocuk vb.) ikili ilişki.

 

Terazi Burcu

Burcunuza yansıyacak (Bkz. Antiscia) bu Dolunayla birlikte meslekî açıdan işinize hayli yarayacak aydınlanmalar yaşayabilir, istediğiniz yardımları bulabilirsiniz. kronik bir rahatsızlığınız varsa şimdi şifalanmak ve doğru teşhis açısından da uygun bir zaman.

 

Akrep Burcu

Aydınlanan Ay sizin burcunuz için mekansız konumda olduğundan bir Dolunay için geçerli anahtar kelimeler sizin için tam anlamıyla geçerli: Aydınlanma ve sonuçlanma.

 

 

Yay Burcu

Temelde yaşayan ve anlaşılamayan sorunları ilgilendiren aydınlanma ve sonuçlanmalarla ilintili. Ev almak-satmak veya ev yaşamıyla ilgili aydınlanma ve sonuçlanmalar.

 

 

Oğlak Burcu

Kısa yolculuklar, algı açıklığı, zihinde belirsizliklerin giderildiği ve doğru kararların alınabildiği bir evre olacak. Bu zihinsel performansınızdan üst düzeyde yararlanma zamanı. Açık havaya daha çok çıkın ve mekan algınızı genişletin. 

 

 

Kova Burcu

Finansal anlamda önemli aydınlanma ve sorunların çözümü için yardım bulma zamanı. Bu anlamda gayet olumlu olmaya aday.

 

 

Balık Burcu

Bu Balık dolunayı size kendinize zaman ayırmak, şifalanmak ve varsa sorunlarınızın üstesinden gelmek için iyi gelecektir. Zihinsel berraklık ve algı genişlemesi. Ayrıca bir çok konuda dış yardım da görebilir veya başkalarına yardım edebilirsiniz de.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın