Venüs Kova Burcunda / Aralık 2016

7 Aralık 2016 tarihinde Kova burcuna geçen Venüs, 3 Ocak 2017 tarihine kadar burada kalacak.

Venüs her türden sosyal ilişkinin, erotizmin ve temel arzuların temsilcisidir. Kova burcu ise bireysel olmak yerine kitlelerle ilgili bir burçtur. Haliyle Venüs bu burçtan geçerken, kabaca, birebir ilişkiler ve sosyal iletişim içinde olmak yerine daha kalabalık bir etkileşimden bahsetmek mümkündür. Sosyal ağların daha çok ön plana çıkması da haliyle burada söylenebilir. Birebir dostluk-arkadaşlık ilişkileri yerine grup bilinci öne çıkar. Bu da haliyle “mesafeli” olarak anılabilir hale gelebilir.

Ek olarak Kova burcunun alternatif olanı temsil etmesi genel anlamda alternatif olan şeylerin bu süreçte daha çok tercih edileceğini ve arzulanacağını da göstermekte.

Her Venüs Kova geçişinde ayrıca cinsellikle ilgili tabu veya sıradışı bir konudan da kitle iletişimi vasıtasıyla bahsedildiğini görürüz. Zira Kova-Akrep antiscia, yani yansıma ilişkisi içindedir. Kova burcunun sıra dışılığı toplumsal bir tabuyu (akrep) yıkma çabasından ileri gelir.

Merkür aşkın deklinasyonuna dikkat
Merkür’ün de şu ara aşkın deklinasyonda olduğu düşünülürse sosyal bağların yanlış anlaşılmalar ve ufak problemler nedeniyle çöküşü mümkün olduğundan temkinli olunması gerekir (Aşkın deklinasyondaki Merkür Venüs Kova Ingress haritasının da ASC lordu).

Büyük sekstil kalıbı aktive oluyor
Venüs’ün kendisi, geçiş anı haritasında 9. evde ve dispozitörü Satürn de Yay burcunda. 9. ev ve Yay medya, basın, yayın, yabancılar, astroloji ve felsefe gibi soyut konuları kapsar. Venüs ilerledikçe burçtan çıkmadan önce Jüpiter ve Satürn’le büyük sekstil açı kalıbını oluşturacak (Aralık sonu). Bu konularda büyük oluşumlar irade kullanılarak gerçekleştirilebilir. Ayrıca ikili ilişkiler açısından da hayli güçlü bir görünüm. Varolan ilişkiler yeniden yapılanıp güçlenebilirken, yalnız olanlar için yeni oluşumların yolu sosyal gruplar/topluluklar vasıtasıyla açılabilir.

Gökyüzünün maksimum fayda sağlamasını dilerim

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın