Adnan Oktar ve Müritleri Soruşturma Altında

Bir çoğumuzun hafızalarına 90lı yıllardan itibaren kazınmıştı Adnan Oktar ve Babuna başta olmak üzere müritleri. Babuna’nın ailesi başta olmak üzere ülke insanlarına yaptıkları, kendileri hakkında olumsuz yazan birilerine 37246873 avukat eşliğinde kazanamayacaklarını bilmelerine rağmen sırf uğraştırmak maksadıyla çeşitli illerde dava açmaları, sonu gelmeyen manüplasyonları vb….

Kova burcunda tutulmalar başladığında aslında bugünlerin geleceğini yazmak istedim. Fakat 94875847 davayla uğraşacak vaktim olmadığından (9. evimde Mars var:) ve ayrıca küçük de olsa uyarı olasılığım olduğundan (Bu web sitesi şu anda en çok okunma oranına sahip astroloji sitelerinden birisi, Facebook sayfası da 126.000 organik üyeye sahip. Ne olur ne olmaz.) susmayı tercih ettim. Nihayet o gün geldi 🙂

Elbette her isteyen dinini arzu ettiği şekilde ve özgürce yaşayabilir, topluluklar meydana getirebilir, tüm Dünyada tarikatlar, hatta tek kişinin kurduğu dinler ve kişisel kiliseler var, hatta islamiyeti farklı yorumlayarak kendi anlayışlarına göre yaşayan bir çok grup var, bunların örnekleri çok, bunda bir sorun da yok, hatta olmaları yarattıkları çeşitlilik nedeniyle bence faydalı da. Malum nerede tek tip orada sorun.. Sorun işlenen “suç”larda. Bunlara değinmeyi gereksiz görüyorum, adalet görevlilileri zaten bu suçları açıklıyorlar. Bir çoğumuzun da bildiği şeyler..

Gelelim işin astroloji ayağına. Adnan Oktar’ın bende tam doğum saati mevcut. Yıllar önce bana danışan müritleri vasıtasıyla “haritasına bakma vaadi ile” datasını edinmiştim. Datayı elde edince bu vaadimi gerçekleştirmedim elbette. Bazen kötü olabiliyorum evet.

Gök cisimleri Jet Fadıl’la aynı

Adnan Oktar’ın kitle yönetimiyle, sosyal tanışıklıklarla ilgili Kova burcunda Güneş’i ve Merkür’ü yer alıyor. Yazılarımda her zaman söylüyorum ama tekrar belirteyim: Kova burcu sosyal sistemleri sembolize eder. Bazıları bunun sosyalist sistemler olduğunu sanıyor ama malesef durum böyle değil. Şeriatle yönetilen ülkelerde de Kova görülüyor. Kova kitle hareketleriyle (gruplar, ekipler, çeteler, tarikatlar yani bağımsız biri yerine bir organizasyon), toplum mühendisliği ile, medya ile oldukça ilgilidir. Sosyal tanışıklıklarla da ilgili. Adnan Oktar ve müritleri gelişmelerini sosyal tanışıklıklarına borçlu. Nasıl ki ünlü olmak isteyen birisi medyadan dostlar edinir, durum aynen böyle… Sadece medyadan değil, üst düzeyden de dostlar edinmeye çabaladıklarını, hatta bazen bunun için zorladıklarını (Kova Akrep burcuna yansır) bile görüyoruz.

İLGİLİ YAZI:  Asteroid Valentine (447)

Kova aynı zamanda alternatiflerin de burcudur. Oktar’ın alternatif ve sıradışı olduğu kuşku götürmez bir gerçek zaten.

Jet Fadıl herhalde duyulmuştur. Jet Fadıl’ın Merkür’ü, Güneş’i ve Chiron’u Kova burcunda. Hatta harita tümüyle benzer. Zira 11 gün arayla doğmuşlar. Tek fark Fadıl’ın Ay’ı Boğa burcunda. O da ilginç bir adam. (Elbette birebir değiller. Bkz: Astrolojinin Kanıtı: Kozmik İkizler)

Aslan Burcunda Jüpiter – Pluto kavuşumu. Osho ve Bill Gates’te de var

Bir kişinin din, felsefe vb. anlayışına 9. evden ve Jüpiter’den bakabiliriz. Jüpiter’i Aslan burcunda Pluto ile kavuşumda görüyoruz. Bu pozisyon büyük bir gücü ifade etmekte ve açık düşmanlıkla ilgili 7. evde. Aynı pozisyon, yani Aslan burcunda Jüpiter-Pluto kavuşumu 170 IQ puanına sahip Bill Gates’in 3. evinde yer almakta (Einstein: 160). Oktar’ın 170 megaton gücündeki açık düşmanlarını siz tahmin edin artık. Bu düşmanlığı elbette Oktar’ın kendisi yarattı (Bkz. Ay sekstili). Not: Oktar’ın en büyük dinî düşmanı Richard Dawkins’in realist Boğa burcundaki Jüpiter-Satürn’ü buraya yansımaktadır.

Jüpiter aynı zamanda malvarlığını anlatan 2. evi de yönetiyor. Oktar’ın finansal desteğinin de ne kadar güçlü olduğunu ve kendisine tamamen yabancı insanlardan (hem Jüpiter hem de yabancılar 7. evle ifade edilir) geldiğini görüyoruz. Jüpiter aynı zamanda 9. evdeki Terazi Ay’la da iradî sekstil açıda. Terazi ticareti, aracılığı, cinselliği ve estetiği, Ay kadınları, 9. ev de dini sembolize ediyor. Bu kelimeleri permutasyon mantığı ile birleştirerek cümleler kurun 🙂

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Karşıtı Sol Haber de Durağan Merkür Kurbanı Oldu

Ay aynı zamanda 6. evi yönettiği için Oktar’ın ustalığının da ne olduğunu görüyoruz.

Jüpiter sadece bunlar da değil. 11. evi yönettiği için müritlerini de sembolize ediyor.

Normal şartlar altında Jüpiter Aslan burcu pozisyonu için “Erdemlerin Yüceltilmesi” diyebilirdik. Oktar bunu yapıyor da. Erdemleri yüceltiyor. Ama ne için? Bir not daha: Osho‘nun da 3. evinde Aslan Jüpiter’i vardır. Zodyak Astroloji Dergisi’nin 8. sayısında bu pozisyonu yorumladım. Oktarvari bir başka kült lideri o da. Jüpiter söz konusu olduğunda erdemler konusunda malesef soyut kalma eğilimi yaratabiliyor, hakkıyla kullanabilen (kişisel gelişim, Balık’ı da yönettiği için gizli, ortada olmadan) az. Bill Gates sürekli erdemden bahseden hepsinden daha erdemli aslında (küçük bir araştırma yapılabilir). Çünkü erdemden bahsetmek gerçekten kolayken, bunu gerçekten yapabilmek ve bahsetmemek, övünmemek daha zor…

Sadece bu açıya ve Yay burcundaki Mars’la Satürn’e bakarak Oktar’ın yabancı kaynaklarını da ayrıca tahmin etmek mümkün. Yurtdışında evrim karşıtı bir çok grup var. Etkin olan bir çoğu da hristiyan. Papa’nın değişmesiyle birlikte her ne kadar bu gruplar etkinliklerini kaybettiyse de Oktar’ın yükseliş döneminde bu gruplar zirvedeydi. Özellikle “Tanrı Krallığı” hayali kuranlar. Evangelist gruplar. Oktar Kova Güneş’ine (sosyal bir sistemin, bir grubun yöneticisi) rağmen bence sadece bir piyondan ibaret, Güneş’iyle kavuşan Chiron’u da görüyoruz. Not: Mars Yay aynı zamanda cinsel (Mars) aşırılık (Yay) veya cinsel (Mars) özgürlük (Yay) olarak da yorumlanabilir. 11. eve grupları anlatan Ay Düğümü ile de sarkıyor. Bu nedenle müritlerin de ayrıca temsilcisi.

İLGİLİ YAZI:  Ölüme Meydan Okuyan Adam: Frane Selak

Kediciklere pek değinmek istemesem bile Venüs Balık pozisyonu yine de gözden kaçmıyor. Venüs Balık. Saf dişilik imgesi. Bazıları bu pozisyonu kadını yüceltmek olarak kullanırken bazıları pasifize edilmiş kadın imgesi olarak kullanıyor (Oktar’ın Venüs dispozitörü Pluto kavuşumlu ve Venüs’ü Mars kareli). 

Transitleri

Bu yıl Adnan Oktar’ın gök cisimlerinin olduğu Kova burcunda tutulmalar oluyor (Bkz: Tutulmalar Nasıl yorumlanır?). Sistem yargısı ve kararını gösteren Satürn 12. evin girişinde dolanıyor (Bkz: 12. evde Şifa). Jüpiter Akrep burcunda Kova Güneş’ine hem yansıyor hem kareliyor.

Transit gök cisimlerinin hepsi geri pozisyonda. Zira Oktar ve müritleri uzun yıllar önce baskıyla kaçabildikleri hapis cezasını şimdi alıyorlar. Bu, yarım kalan bir iş aslında.

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın