Hayvanlarla İlgili Genel Evrensel Sembolikler

 

 

 

Yakın çevremizde birlikte yaşadığımız hayvanlar: Ay ve Venüs, 6. ev

 

Vahşi yaşam alanları / Kontrolsüz olanlar: Jüpiter, Satürn, 12. ev

Bkz: İlgili bir yazı:

 

Tüm kuşlar: Jüpiter

 

Balıklar: Venüs (bilimsel sınıflaması uymasa bile balina ve yunuslar da dahil, Pluto gezegenlikten çıkarıldı diye etkisini yok mu sayıyoruz? Öyle düşünün)

 

Büyük hayvanlar: Jüpiter (balina, at, fil, ayı vb)

 

Küçük, hızlı hayvanlar ve böcekler, mikro alem: Merkür (fareler, bakteriler vb.)

 

Endosimbiyoz: Balık, Venüs, Merkur

 

Temel bir kural olarak sürü oluşturanlara Jüpiter eklenir. Mesela çekirge kendi başına Merkür + Jüpiter’dir; çünkü uçabilir ve sürüler oluşturur.

 

Karanlık ihtiyacı olan, yer altında ve tek başına yaşayanlarda Satürn eklemek gerekiyor. Köstebek bu mantıkla Merkür + Satürn’dür.

 

Soğukkanlılar genel olarak Satürn ama balıklar soğukkanli olmasına rağmen buna girmiyor.

 

Fosil veya soyu tükenmis olanlar da (trilobit gibi) Satürn.

 

Tüm ekosistem Satürn ve popülasyon Yengeç yöneticileri.

 

Tüm bunlar genel bakış, bu genellemeler de kendi içinde detaylandırılıp spesifikleştirilir. Mesele 6. eve ait kedi Venüsken köpek Ay olur vb. Elbette hepsini yazamam.

 

Merkür Yengeç’teyken habitattan konuşmak istedim ?

 

Bazen cok cok gerekli oluyor bu sembolikler detaya konsantre oldugunuzda. Mesela hangi harita sahibi hangi hayvanla ilgili korkuya sahip.

İLGİLİ YAZI:  Sembolizm Dili & Gösterge Tespiti

 

 

Fotograf her ders beni dinleyen @yasmint40‘la ayni evi paylasan kadim Punk’a ait ?

 

 

Ps. Bu mini yazı ilk defa https://www.instagram.com/p/B0orUfdgKXJ/ linkinde paylaşıldı.

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın