Mars Yengeç Burcunda

 

 

16 Mayıs 2019 – 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında Mars Yengeç burcunda.

 

Yengeç burcu mekânlarla ve adaptasyonla ilgili. İkizler yansıması nedeniyle de Yengeç Mars en çok F1 şampiyonunda ve bekçilerde görülüyor (Muhtemelen konuyla ilgili diğer mesleklerde de. Bu iki meslekle ilgili istatistik olduğu için örnek olması amacıyla yazıyorum). F1 pilotları bir yola, lokasyona adapte olmalı, bir mekândan diğerine gitmeli, gerekirse mücadele etmeli; aynı bekçiler gibi. Ve en kısa yoldan, pratik olarak da bir hareket gerçekleştirmeli. Yengeç burcu aynı zamanda güvenlikle de ilgili. Bu nedenle bir bölgeyle, mekânla ilgili olmak başta, güvenlik meselelerinde de sıklıkla görülen bir pozisyon.

İyi yönetilen bir Mars Yengeç geçişinde, Montreux Boğazlar Sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşme öncesinde, Türkiye kendi bölgesi olmasına rağmen, boğazların kontrolüne sahip değildi. Montreux anlaşması bu nedenle, Atatürk dönemi Türkiye’sinin en başarılı hamlelerinden biridir. Global savaş tehditini fırsat olarak gören Türkiye, diğer ülkelerin de çıkarları doğrultusunda, kazan-kazan stratejisini uygulayarak ülkemizi bu anlaşmayla birlikte tamamen bağımsız hale getirmiştir.

Bir başka iyi yönetilen Mars Yengeç geçişinde de Türkiye 2. Dünya Savaşına girmeme kararı almış ve ülke güvenliğini garantilemiştir. Boğazlar sadece bir mekân olduğu için gerçekleşmiş bir olay değil bu mesele. Yengeç burcu limanlar, adalar (Satürn’le birlikte) ve boğazlar gibi bölgelerin de direkt yöneticisi. 6. filo gösterileri de bir Mars Yengeç geçişine rastlıyor, Kardak krizlerinden birisi de. Ve en önemli adalar sorunumuz olan Kıbrıs’la ilgili bir başka olay da Mars Yengeç geçişine denk gelir: Cengiz Topel’in öldürülmesi.Cengiz Topel, 8 Ağustos 1964 tarihinde, Kıbrıs direnişine destek olmak için Kıbrıs’a 4’lü Filo Komutanı olarak gönderildi. Uçağı düşürülen Cengiz Topel, paraşütle atlamayı başardı, fakat Rumlar tarafından esir alınıp öldürüldü.

İLGİLİ YAZI:  Solar Return (Güneş Dönüşü) Haritaları

Çok tartışılan Yassıada yargılamaları da bir Mars Yengeç geçişinde başladı. Yengeç köklerle de ilgili. Geleneksel yöntemler, geleneksel davranış biçimleri. Aydınlık yanıyla vatanseverlik, sadâkât, güvenliği sağlamak, bağlılık, köklülük, gölge yanıyla ise ırkçılık, cinsiyetçilik veya tam tersi: Hainlik.

Not: Bu yazı yazıldığı sırada Tunceli Belediye Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye binasındaki tabelaya ‘Tunceli’ yerine ‘Dersim’ yazılmasına ilişkin konuyla ilgili gündeme oturmuş durumda. Tam da Mars Yengeç konuları. Yengeç (mekân ve geçmiş, vatanseverlik, köken vs.) üzerinde tartışmalar.

Antiscia ilişkisi nedeniyle Mars Yengeç pozisyonu söz konusuyken İkizler burcu da düşünülmeli. Mars’ın İkizler burcundaki hareketlerini ve anlamlarını derginin geçtiğimiz 11. sayısında ele almıştım.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın