Asetilsalisilik Asit

Click for English: Acetylsalicylic Acid

 

 

“Herşey zehirdir, mühim olan dozdur.”

Astrolog, botanikçi ve toksikoloji biliminin kurucusu ve modern tıbbın kurucularından Paracelsus

 

Asetilsalisilik asit (Aspirin’in ham maddesi) ilk sentezlenme GDH (Güneş Doğuş Haritası).

Güneş Aslan (vitae, sağlık) burcunda ve 4. evdeki, 6 lordu (hastalık) Akrep Satürn’e (4. köşe ev) kare yapıyor. Binlerce yıldır, hastalıklara (6.ev) karşı kullanılan bir madde. Satürn haritanın da lordu (Pars Hyleg noktasının da temsilcisidir).

12. ev (şifa) lordu Ay Oğlak burcunda (12. ev ve Şifa için ayrıca bkz: 12. evde Şifa) ve hastalıklar (6.ev) evinde, sanki orayı düzenleyen (Oğlak) gibi. Dispozitörü de Satürn Akrep burcunda ve 4.evde (Bu madde aynı zamanda ağaç çeliklerini ve bitkileri köklendirmek için de kullanılır). Athla çemberine göre de panacea Ay Oğlak’tır.

Bu madde binlerce yıldır söğüt ağacından elde ediliyor. Söğüt ağacı= Ay + Satürn. Klasik astrolojide tüm ağaçlar Satürn’le sembolize ediliyor ve söğüt, sulak tatlısu alanlarında (Ay) yetişen bir ağaç.

Satürn’ün dispozitörünün ve 8-9 lordlarının Başak’taki (farmakoloji) kavuşumu maddenin ilk kez laboratuar koşullarında insan eliyle (Merkür-Başak) suni bir şekilde sentezlenmesini anlatıyor. Ve bu stelyum hem şifa (12) hem Athla panacea lordu Ay Oğlak hem de MC ile büyük toprak üçgeni oluşturuyor. Maddeyi ilk kez sentezleyen alman kimyacı Felix Hoffmann’ın Kuzey Ay Düğümü de (yeni olanı deneyimlemek tam bu stelyumun üzerine düşüyor.

İLGİLİ YAZI:  Prometheus'un Şekillendirdiği Gelecek: Zeus'un Sallanan Tahtı

Güneş – Satürn karesi, sağlık getirdiği kadar riskler de taşıyor. Güneş ve Satürn klasik astrolojide birbirlerine düşman (birbirlerine karşılıklı zarar verebilen) iki gök cismidir. Yaşamsal canlılık ve metabolizma hızı Güneş’le temsil edilir. Satürn ise yavaşlıkla ve uzun yaşamla (durabilitatis) ilgilidir. Güneş’in Satürn’e verdiği zarar, yüksek yaşamsal canlılık ve bunun sonucu olarak kısa bir yaşamdır (Yavaş metabolizma hızına sahip canlılar uzun yaşarlar). Satürn’ün Güneş’e verdiği zarar ise yaşamsal canlılığın, metabolizma hızının ve yaşam kalitesinin düşmesidir. Satürn’ün Güneş’e olan karesi: Kalp krizine (Aslan-Güneş) karşı önleyici ve ateş (Güneş) düşürücü. Fakat aşırı kullanımı nedeniyle her yıl yüzlerce kişi ölüyor: Ölümle ilgili 4’teki Satürn’e, aşırılığın temsilcisi Jüpiter’li stelyum sextile. Sextile özgür irade açısıdır.

Satürn’ün kolektif bir gök cismi olan Uranüs’le kavuşumu ilacın yaygınlaşması ve alanında bir ilk (en azından sentezleme) olmasıyla ilgilidir.

Venüs Yengeç burcunda, kendi dispozitörü, şifa lordu (12.ev) Ay’dan karşıt alıyor. Ay’ın Yengeç Venüs’üne saldırması, maddenin bazı kanser türlerine (Yengeç) karşı olan şifasını ve kedilerde (Venüs) bir enzim eksikliği nedeniyle ölümcül oluşunu da anlatıyor. Aynı zamanda bu madde mide için de (Yengeç) sakıncalı kabul ediliyor.

Haritaya dikkatli bakılırsa, aslında bu haritadaki parlayan ay fazının, Ay Düğümlerine yakın olduğunu görüyoruz. Demek ki bu bir Ay tutulması haritasıdır. Sentezlemeden iki gün sonra Kova burcunda Ay tutulması gerçekleşmiştir. Tutulma Satürn’le her iki taraftan da kare yapmaktadır (t-kare). Uranüs kadar, toplumsal yaygınlaşmadan bu tutulma da sorumludur.

İLGİLİ YAZI:  Bulaşıcı Hastalıklar

Not: Bu yazıda verilen tıbbi ve zirai bilgiler en.wikipedia.org/wiki/Aspirin ve agaclar.net sitelerinden alınmıştır.

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın