Astroloji Karşıtı Sol Haber de Durağan Merkür Kurbanı Oldu

 

 

Belli grupların ideolojisi doğrultusunda Astroloji karşıtlığı ile bilinen ve her fırsatta astroloji karşıtı yayınlar yapan, hatta daha da ileri giderek haber içeriklerini hakaretlerle dolduran Sol Haber de astrolojik pozisyonların kurbanı oldu.

 

 

 

 

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ders verdiğim dönemde verdiğimiz 4 yıl öncesine ait eski bir ilanı yeni sanarak veren Sol Haber, Google Haber servisi abonelerine de yanlış bilgi göndermiş oldu. Bu haber üzerine bir kaç kişi de astroloji eğitimi almak istediğini belirterek bize ulaştı. Haber verme anlayışı hem sağdan hem soldan diğer bazı haber siteleri gibi siyaset ve rekabet üzerine kurulu Güneş – Venüs karşılıklı ağırlamasına ve Güneş – Neptün 150'liliğine sahip Sol Haber'in bu ilk yanlış bilgi vermesi değil (Güneş'in anlamları için bkz.: Haritanızdaki Aslan Burcu ve Yöneticisi Güneş). Zaman zaman diğer haber portallarında da haber olan yanlış haberleri olabiliyor.

Örneğin Suudi Arabistan’da bir televizyon kanalının Almanya Başbakanı Merkel’in saçını sansürleyerek yayınladığını, yeni kimlik kartlarına Türkiye vatandaşlarının yıllık aidat ödeyeceğini, Suudi Arabistan Müftüsünün, müslüman bir erkeğin karısını yiyebileceğini belirten bir fetva yayınladığını iddia etmişti. Bir başka tarihte de IŞİD'e ait olduğu ve Erzurum'a dikildiğini iddia ettikleri bayrak sonradan Fenerbahçe Cumhuriyeti'ne ait çıkmıştı.

Elbette Sol Haber bu konuda tek değil. Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre Oxford Üniversitesi Reuters Enstitüsü'nün yalan haber konusunda 37 ülkede yaptığı bir araştırmada, Türkiye listenin en başında yer aldı. Bu da durumun aslında genele yayılmış olduğunu ifade ediyor.

İLGİLİ YAZI:  Hakikâti Tanımak

Türkiye'nin haritasında haberlerle ilgili Merkür aynı Sol Haber'in haritasındaki gibi Terazi burcunda ve yücelimdeki Satürn ile kavuşuyor. Bu pozisyon malesef en olumsuz anlamı ile hemen hemen her kesimdeki ayrışmayı ve bir tarafı yüceltirken diğerine hakaretler savurmak olarak kullanılıyor. Habercilik anlayışı ne zaman sağ-sol, siyaset-rekabet mentalitesinden çıkar, o zaman vatandaş olarak daha doğru haberlerle karşılaşırız. Ve belki de bu sayede kendi aramızdaki bu saçma ayrışmanın da manüplatif ve güçlü etkisinden kurtuluruz.

 

Bilindiği gibi Merkür gerilemelerinde de bu tarz hataların çoğaldığı görülüyor. 4 gün önce yazdığım yazıda şu uyarıda bulunmuştum:

"Ayrıca şu ara ortaya çıkan her bilginin ve haberin daha önceki zamanlara nazaran "gerçek" olmama ihtimalinin daha da fazlalaştığını unutmamalı. Her yeni bilgi ve habere şüphe ile yaklaşmakta fayda var."

Yazıyı okumak için tıklayınız: Aslan Burcunda Merkür Gerilemesi Etkileri

 

Görünen o ki astrolojiye fanatikçe karşı olmak da duraktaki veya gerilemekteki Merkür'e çözüm olmuyor 🙂

 

 

Not: Astroloji Karşıtlığı Kardeşliği grubuna katılmak için tıklayın.

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın