Bir Zürafa Tarafından Öldürülen Yönetmen: Carlos Carvalho

 

 

Yönetmen Carlos Carvalho, 3 Mayıs 2018 tarihinde Güney Afrika'da safari parkında çekim yaptığı sırada Gerald adlı bir zürafanın darbesiyle hayatını kaybetti.

Drikus van der Merwe “Carlos'un hemen yanında duruyordum. Zürafa aniden boynunu salladı ve kulağının üzerine çarptı. Carlos 4 yada 5 metre havaya uçtu.” Parkın sahibi zürafanın yönetmeni takip ettiğini ancak meraklı göründüğünü, bu yüzden de tehdit edici bir durum olduğunu fark edemediklerini anlattı.

 

Gerald'ın yer aldığı bir noel kartı

 

 

Carvalho kafa travması sonucunda hayatını kaybetti.

 

 

Astrolojide Ölüm Göstergeleri ve Hesaplama adlı makalede ölüm konusunun nasıl incelenmesi gerektiği işlenmişti.

Buna göre öncelikle Güneş'in ASC'ye çekildiği Vital haritayı (benim isimlendirmemle) çıkartmamız gerek ki altta görüyorsunuz:

 

 

 

Büyük hayvanlar: Jüpiter

Bu haritanın ölümü sembolize eden 4. evine bakıyoruz: Jüpiter Aslan burcunda durakta (Durağan gök cisimleri ile ilgili yazı için tıklayın: Durağan (istasyoner) Gezegenler ) : Carlos'un haritası büyük bir hayvanı (Jüpiter) filme alırken (Jüpiter'in Aslan burcunda bulunması ve Neptün'le karesi) öldürülmekle (Jüpiter 8.evi yönetiyor) ilgili potansiyele sahip. Elbette Aslan ve Neptün karesi sembolikleri ölümünün de bilinir olmasına ve garipliğine de (Kare Neptün) işaret.


 

 

Altta Vital harita üzerindeki ölüm zamanındaki transit haritayı görüyorsunuz:

 

 

 

Kafa travması: Koç ve yöneticisi Mars. 150'lik açı: Olasılığı düşük kaza

Carlos kafa travması sebebiyle ölmüştü. Jüpiter'in 12. evdeki Merkür'le exact bir üçgen (pürüzsüz akış) kurduğunu görüyoruz. Merkür kafa travmasını sembolize eden Koç burcunda. Sağlığı tehdit eden koşulları sembolize eden 6. evin iki yöneticisi olan Venüs ve Satürn'le de kavuşumda. Öldüğü gün zaten Merkür de transitte Koç burcunda ve bu stelyumun tam üzerinde. (Elbette Venüs ile Satürn işi de -6.ev- yönetiyor. Bu nedenle zaten bir hayvan tarafından öldürülmek yerine iş nedeniyle film çekerken veya yönetirken gerçekleşecek bir kaza tahmini yapmak akla mantığa daha uygun olurdu:)

Ek olarak Carlos'un Chiron'u Koç burcunda ve o gün de transitte Chiron aynı yerde. (Bkz: Chiron)

Merkür'ün dispozitörü olan Koç burcunun yönetici gezegeni Mars'ı ise yüceldiği Oğlak burcunda (ani ve büyük olay) Jüpiter'e 150'lik açı (kaza, risk, yanılgı) halindeyken görüyoruz. Bu 150'lik açıları 21 Mart'ta yayına giren Zodyak Astroloji Dergisi'nin 7. sayısında işlemiştim. Garip olaylarda çok sık görülüyor ve  şöyle yazmıştım:

İLGİLİ YAZI:  64 Yıllık bir Kayboluşun Ortaya Çıkan Hikayesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölüm riskine asıl olarak Astrolojide Ölüm Göstergeleri ve Hesaplama adlı makalede de yazdığım gibi bir tutulma üzerinden de bakmalıyız (sadece transitler bir olay gerçekleştiremezler, tetikleyici olarak çalışırlar, bu unutulmamalı):

 

 

 

En son gerçekleşen tutulma tam olarak konu ettiğimiz odak gezegen Jüpiter'in karşısında. Tutulma haritasındaki diğer tutulum gezegenlerinin de etkileri en az tutulma kadar açık: Tutulma Merkür'le kavuştuğu için Merküryen bir tutulma. Merkür'ün natal haritadaki potansiyelini işlemiştik. Ve exact. Yani keskin.

Tutulum Jüpiter'i: Natal Jüpiter'e kare ve Koç stelyumuna 150'lik. Bu Jüpiter aynı zamanda Mars'la da karşılıklı ağırlama halinde. Yani Mars'la birlikte hareket ediyor.

Tutulum Uranüs'ü natal Merkür üzerinden natal Jüpiter'e 120 : Bu ilginç ölümün tüm dünya tarafından duyulmasını sağlıyor.

Tutulum Chiron'u natal Jüpiter'e 150'lik.

Bu haritada neredeyse her şey natal Jüpiter'e oynamış gibi görünüyor…

 

Not: Tabiki Gerald vahşi bir hayvan. Bu nedenle elbette bir suçu yok. Gerald ile ilgilenen herkes de elbette böyle düşünüyor. 

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın