Retro (Gerileme) ile İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar

 

 

Soru: “Daha önce karar verdiğim bir işe gerilemeler varken başlayabilir miyim?”

Hayır çünkü o işe başlamadınız, bu nedenle “yarım kalmış” sayılmıyor. Gök cisimlerinin gerilemesi “revizyon” yapmak, “düzeltmek” anlamına gelir. Bu nedenle gerilemelerde yeni işlere başlanmasını tavsiye etmeyiz. Zaten hali hazırda başlamadığınız, sadece kararını verdiğiniz bir iş için gene revizyon, düzeltme gerekecek, pek bir şey değişmiyor yani. Bir şeyleri düzeltmek için, tamamlamak için, geri dönüp halletmek veya bir şeyleri pekiştirmek için kullanılmalı gerileme hareketleri çünkü en optimum kullanım alanı bu. Android, IOS gibi çeşitli uygulamaların güncellemelerinin çoğunlukla gerileme hareketlerine denk gelişi de bu yüzden. Bu ara devlet vergi borcu olanları yapılandırıyor vb.

 

 

Soru: “Doğum haritamda X gezegeni zaten gerileme hareketinde, ben daha mı olumlu etkileneceğim?”

Doğum haritanızda var olan bir pozisyon ayrıca göklerde de oluşuyorsa, doğum haritanızdaki potansiyel enerjinin açığa çıkma zamanı gelmiş demektir. Astrolojide hiç bir pozisyon olumlu veya olumsuz yorumlanmaz, sembol anlaşılmaya çalışılır: O retro neyi ifade ediyor? Mesela, çok genel olarak:

1. evinizdeyse eski saç renginize geri dönmenizden veya sağlığınız bozuksa tekrar geri kazanmaktan,

2. evinizdeyse bir paranın geri dönüşünden veya yeteneklerinizi şu ara optimum kullanamıyor olmanızdan,

3. evinizdeyse bir bilginin üstünden tekrar geçişinizden, daha evvel gittiğiniz bir yere tekrar gidişinizden,

4. evinizde ise tatilden vb. evinize dönme vakti gelmiş olabilir veya evde tadilat gerektirecek bir sorun oluşabilir,

İLGİLİ YAZI:  Ölüme Meydan Okuyan Adam: Frane Selak

5. evinizde ise çocuğunuzla yaşayacağınız problemlerden veya yaratıcılığınızın gerilemesinden,

6. evinizdeyse bir rahatsızlığın nüksetmesinden veya yarım kalmış işlerinizi halletmenizden,

7. evinizdeyse ayrılmış olduğunuz eşiniz size geri dönüyor olabilir veya onunla ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz,

8. evinizdeyse atlanmış vergi borçlarından, bunları yapılandırmaktan veya hatalı beyannamelerden bahsediyor olabiliriz,

9. evinizdeyse yarım bıraktığınız bir eğitime dönmenizden veya yurtdışından dönüş yapan birinden,

10. evinizdeyse amaçlarınızı tekrar gözden geçirmenizden veya geçici bir ayrılık yaşayabileceğinizden,

11. evinizdeyse bir arkadaşınızla tekrar barışmanızdan veya bir planınızı revize edeceğinizden,

12. evinizde uyku sorunundan veya kişisel gelişimden bahsediyor olabiliriz.

Retro gök cisminin hangisi olduğuna ve haritanızda ifade ettiklerine göre gelişecektir. Tüm bu değişkenlerin fazlalığı nedeniyle astrologlar genelleyerek yazmak zorundadır bunları. Bu mecburî yazılan genel yorumlardan kendi hesabınıza düşenleri çıkarmalısınız.

 

 

Soru: “Doğum haritamda X gezegeni zaten gerileme hareketinde, bu gerileme hareketi beni kapsamıyor mu?”

Üstteki maddeden de anlaşılacağı üzere sizi diğer insanlardan daha çok kapsıyor. Fakat şöyle düşünebilirsiniz: “Dünya da bu ara benim haritamdaki bu olayları deneyimleyecek. Olası problemlerde benim ayak uydurmam diğerlerinden daha kolay olacak, çünkü idmanlıyım”

 

 

Soru: “Eski sevgilimle barışmak istiyorum. Yanlışlıkla mesaj atmış gibi yapsam?”

Bu ilk başta uygun bir davranış şekli gibi görünüyor. Düzeltilecek bir yanlış anlama, bir bug varsa aynı bir android, IOS gibi güncelleme yapabilirsiniz ilişkinize. Ne var ki ilişkinin bitme nedenini, kök sorununu çözemiyorsanız durum daha kötü olacaktır. 26 yıllık astroloji deneyimim yaklaşık 34875638476 ilişki güncelleme sorunu tespit etti. Bence bir IOS yerine insan gibi hareket edin.

İLGİLİ YAZI:  Mars Yakınlaşması ve Yanıltıcı Haber Yoğunluğu

 

 

 

Soru: “Gökyüzündeki gerileme hareketlerinden önceden nasıl haberdâr olabilirim?”

Zodyak Astroloji Dergileri veya 2019 Gökyüzü Takvimi kitabında her gün saat saat gökyüzünde neler oluyor genel bir yorumla veriliyor. Bu yayınlarımızdan günlük takip edebilirsiniz. Veya instagram adresimden de ön uyarı yapıyorum: https://www.instagram.com/devrimdolen/

 

 

 

Soru: “Doğum haritamda gerileme hareketinde bir gök cismi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?”

Astroloji Haritası Çıkarın linkini kullanabilirsiniz. R ile ve kırmızı renkle gösterilen gök cisimleri retrodur.

Eğer sorun yaşayıp çıkaramazsanız bu sayfada doğum bilgilerinizi (doğum tarihi, saat ve doğum yeri) yazarak bana sorabilirsiniz. Vaktim dahilinde cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Soru: “Eyvah! Mahfoldum!?”

Retro ve gerileme hareketleri çok abartılmamalıdır. Sizi hiç ilgilendirmiyor da olabilir. Biz astrologlar uyarıları yaparken aslında “toplum genelindeki artış”tan bahsediyoruz. Bazen küçük bir hata geri alınamayan sorunlara sebep olabileceğinden. Bunu şöyle düşünebilirsiniz: Sigara kanserojendir, kanserin artmasına katkıda bulunur. Ama sigara içen herkes kanser olmayacak, belli değişkenler hesaba katılmalı.

Şu yazı hoşunuza gidebilir: Merkür Retrosunda Nasıl Hayatta Kalınır?

> Retro (gerileme) “tarih”, “geçmiş” de demektir. Eğer bir astrologsanız veya astroloji öğrencisiyseniz zaten kadim bilgi birikiminin temsilcisi ve kullanıcısı olduğunuz için telaşlanmanıza hiç gerek yok.

Bazı hataların da güzel olabileceğini hatırlamakta yarar olabilir. Yazının fotoğrafı bu argümana dayanıyor 🙂

 

Not: Gerileme hareketlerinden daha arıza olan, durağan gök cisimlerinin bazı örnek haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI:  Yay Burcunda Merkür Gerilemesi

 

 

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

2 thoughts on “Retro (Gerileme) ile İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar

  • 27 Temmuz 2018 tarihinde, saat 13:58
    Permalink

    Merhaba. Sizin yazılarınızı çok beğenerek takip ediyorum bence diğer astrologlardan daha anlaşılır ve güzel yazıyorsunuz. Benim bir sorum olacaktı. Doğum haritasındaki retro gezegenlerin(transit retrolardan bağımsız) bir insanı nasıl etkileyeceğini yazar mısınız?(5 retro gezegenim var) Ve kare açı ile ilgili de bir yazınızı merakla bekliyorum(haritamda bol bol satürn karesi mevcut da :)) iyi günler.

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın