Chiron Koç Burcunda. Dünya’ya Etkileri

 

 

Buradaki yazıyı okumadan önce Chiron hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayın: Chiron

 

Not: Buradaki yazı büyük ölçüde Aralık 2017'deki Naturel Festivalinde anlattıklarımdan derlenmiştir.

 

17 Nisan 2017 – 17 Nisan 2027 aralığında Chiron Koç burcunda olacak.

2010 yılından beri Chiron Balık burcunda seyahât ediyordu. Arkasında bir çok yara, ama almasını bilenler için ayrıca bilgelikler bıraktı. Elbette en başta Balık burcuna yerleşmiş gök cisimleri olanlar etkilendi. Buna rağmen global ölçekte de söz sahibi oldu. Bunlardan bazıları (Önemli not: Buradaki bir çok bilgi Neptün de Balık burcunda seyahât ederken oluştuğu için birlikte değerlendirilmelidir. Bir çoğunu Chiron Balık sembolizmi tek başına ortaya koyamazdı):

> Ölümcül virüsler. (2010 yılındaki bu tahmini okumak için tıklayın: Ölümcül Salatalık Salgını )

> Sanal gerçeklik algısı Balık burcu ile ilgilidir. Hatta bir seviyede bu gerçekliği tüm insanlarla paylaşırız (çileğin tadı, portakalın kokusu gibi). Chiron buradan geçerken, aynı dönemde Neptün de Balık burcunda seyahât ettiği için sanal gerçeklik algısı ile gerçekten tanışmış olduk. Google, 2014 yılında Google Glass'ı tanıttı. Bu, ilk artırılmış gerçeklik projesiydi. O günden bu yana gözlükler geliştiriliyor ve gerçeklik projesine dahil edilebilecek oyunlar piyasaya sürülüyor.

> 2013 yılında maymunlar üzerinde gerçekleştirilen gen düzenlemesi, DNA'nın yeniden düzenlenmesini mümkün kılıyor. Henüz insanlar üzerindeki denemeler yeni başlıyor.

> 3 boyutluluk da Balık burcu kavramına giriyor elbette. 3 boyutlu yazıcılar bir Chiron Balık semboliği değil ama tıptaki gelişmelere olan yaratım katkısı bizi ilgilendiriyor. Bilim insanları Chiron ve Neptün Balık sürecinde üç boyutlu yazıcılarla üretilmiş tiroid bezlerini farelere ve aynı yazıcılardan çıkan nefes borularını da insanlara nakletmeyi başardı. 

İLGİLİ YAZI:  Survivor'ın En Talihsiz Yarışmacısı: Berna Canbeldek

> Balık burcu uzayı da temsil ediyor. 2000 yılında araştırmacılar Güneş Sistemi dışında  26 gezegen olduğunu biliyordu. 2010'da bu sayı inanılmaz bir şekilde 502'ye çıktı ve hala artıyor. Elbette bunda Balık burcunda seyahât eden Neptün daha etkin.

> Einstein'in 1916'daki yer çekim dalgalarına ilişkin teorisi ikinci kez ispatlanırken, ilk gözlemin tesadüf olmadığı ortaya konuldu. 

> Chicago Üniversitesi bilim insanlarının yaptığı son araştırmalar, ahtapot gen dizilimlerinin diğer canlılardan farklı olduğunu ortaya koydu. Yani ahtapot DNA'sı bu dünyadan değil…

> Jüpiter Balık burcunun gece yöneticisi. Jüpiter'in sırlarını çözmek için fırlatılan NASA'ya ait uzay aracı Juno, gezegenin yörüngesine girdi.

> Çin, dünyanın ilk kuantum telekomünikasyon uydusu Micius'u başarıyla fırlattı.

> BP Deepwater Horizon petrol sızıntısı, Dünya tarihindeki en büyük petrol kirlenmesidir. Chiron'un tam da Balık burcuna geçtiği, 20 Nisan 2010 tarihinde meydana gelen patlamada 11 işçi öldü, 17 işçi yaralandı ve bu patlamadan 87 gün sonra kapatılan petrol kuyusundan varillerce petrol (tahmini 206 milyon galon) Meksika Körfezi'ne sızdı. 

> Avusturyalı sporcu Felix Baumgartner, yeryüzüne 39000 metre yükseklikten, uzayın kıyısından paraşütle atladı. Baumgartner'ın Kuzey Ay Düğümü Balık'tadır.

> NSA'de ve Türkiye'de de MİT'te akıl almaz olaylar oldu. Bir çok gizlilik ortadan kalktı veya ihlâl edildi.

> Gezi Olayları

> "Çizmeyi çıkarayım sedye kirlenmesin" diyen madenci hafızalarımıza kazındı.

> Twitter'ın en gizemli isimlerinden Fuat Avni algı ve hasar yaratma çabalarıyla bir çok kez gündeme oturdu.

İLGİLİ YAZI:  Güneş'te Tsunami

> Türkiye'de ilk kez bir hayvana zarar veren bir insan hapis cezası aldı.

> HDP her kesimden sunduğu adaylarıyla (her kesimden insanın olması Balık arketipidir) ilk kez barajı aştı.

> Suriyeli mültecilerin içler acısı durumu zamana damgasını vurdu. Üç yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi'nin fotoğrafı, kucağında çocuğuyla koşan bir mülteciye çelme takıp düşürmesiyle tüm dünyada tepki çeken Macar kameraman Petra Laszlo (neyseki 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı), kedi ve köpeklerini seyahât ederken bırakmayanlar, koyunlarında taşıyanlar…

 

Herneyse. Daha çok var ama burada keseceğim. 

 

Chiron Koç burcunda global anlamda ne getiriyor?

 

 

> Jeomanyetik fırtına aktivitesi artabilir. Elektrik şebekeleri zarar görebilir. Yani Chiron Koç dönemini takviminizde işaretleyin ama kalem kullanın. Jeomanyetik fırtınalar insanlarda baş ağrıları, hormonal bozukluklar, stres ve kalp sorunlarına neden olabilir. (iyi haber: kuzey ülkeleri dışındaki bazı ülkelerde de aroralar gözlemlenebilir)

 

> Enerji krizi. Enerji ile ilgili konularda ve şirketlerde kazalar olabilir.

 

 

> Enerjide yeni keşifler. Özellikle kablosuz elektrik mümkün olabilir mi? Nicola Tesla’nın hiç bir kablo ve temas olmadan WardenClyffe kulesiyle (resimdeki) birkaç mil ötedeki elektrik lambalarını yakmayı başarması o zamanlar için bir başarı olarak kabul görülmemişti. Daha doğrusu enerjinin yok fiyata satılacağı gerekçesiyle projeye olan tüm maddi destek geri çekilmişti. Chiron şimdi Tesla'nın haritasında bu konuyu sembolize eden 12. ev Koç Jüpiter'i ve Kuzey Ay Düğümü üzerinden geçecek. Dev kartel baskısı yıkılabilir mi? Umarım yıkılır. Böyle bir durumda Dünya üzerindeki tüm dengeler değişecek.

İLGİLİ YAZI:  Sputnik News'e Göre Uzaydan Gelen Bir Virüs Dünya'yı Yok Edecek

 

> Suni kan olağan hale gelecek.

> Yapay yaşamı başlatmak mümkün olacak.

> Yenilikçi tedavi yöntemleri yolda. 

> Daha önce bilinmeyen yeni bir hastalığın ortaya çıkışı (bu konuda detayları araştıracağım).

 

 

> Yanardağların aktifliği artacak. 

> Magma kaynaklı depremlerde artış.

 

 

> Uzak doğu dövüş sporlarının yaygınlaşması ve ileride iz bırakacak, üst seviyede yetenekli isimlerin yetişmeye başlaması. (Fotoğraf Amerika'da yaşayan sifu İsmail Ağçiçek ve öğrencilerine ait. Çok eski ve yakın arkadaşlarımdan, orada harika işler yapıyor.)

 

 

 

> Her konuda yeni ve yenilikçi liderler zamanı.

> Siyasî suçluların sayısında artış beklenebilir. Zira Koç burcu siyasî suçluları ve entrika kurbanlarını da temsil ediyor.

> Bağımsızlık arzusu katlanacak. Bir çok yerde bağımsızlık ilanlarını ve çatışmalarını görebiliriz. Ama bağımsız olmayı başaranlar bundan sonrasında pişman olacaklar. 

> Yeni savaşlar ve yeni savaş silahları. Bu konular daha da fazla ön planda olacak.

 

 

Chiron'un burçlara olan etkilerini okumak için tıklayınız: Chiron Koç Burcunda. Burçlara Etkileri

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın