Chiron Koç Burcunda. Burçlara Etkileri

 

 

17 Nisan 2017 – 17 Nisan 2027 aralığında Chiron Koç burcunda olacak. Chiron'u anlamak için öncelikle şu yazıyı okuyabilirsiniz: Chiron

 

Chiron'un Dünyaya olacak etkilerini ise şu linke tıklayarak okuyabilirsiniz: Chiron Koç Burcunda. Dünya'ya Etkileri

 

Aşağıdaki yorumlar Zodyak Astroloji Dergisi'nin 7. sayısında yer alan burçlar köşesinden alıntılanmıştır. 

 

 

Koç burcu

Kendinizle ilgili konularda, özellikle fizik görünüşünüzle ilgili çeşitli eksiklik duygularınız süreç boyunca ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda kendinizi manüple etmiş olacaksınız. Örneğin çok güzel bir burnunuz olduğu halde artık onu beğenmemeye başlayabilirsiniz. Kendini beğenmeme durumu kendinize zarar vermeye, kendinizi cezalandırmaya da dönebilir. Örneğin tırnak yeme, vücudu aşırı yıpratacak faaliyetler, yanlış partner seçimi vb. gibi. Öte yandan olumlu bir etki olarak Chiron’un bu konumu sizin toplumsal iletişiminizi de değiştirmeye ve geliştirmeye çok müsait. Ufkunuz oldukça açılacak. Kişiliğinizi ve kendinizi ortaya koyma şeklinizi geliştirmek bu pozisyonun en optimum kullanım şekli olacaktır.

 

Boğa burcu

Kolektif olaylar konusunda garip bir hassasiyet gelişebilir. Konular sizinle çok ilgisi olmasa bile medyada gördüğünüz zalimliklere, toplumdaki kötü olaylara, sanki siz yaşamış gibi tepki vermeye başlayabilirsiniz. Genetik özellikleriniz de yatkınsa tansiyon ve kalp gibi olası hastalıklara karşı da dikkatli olmanız gerekiyor. Aynı durum kazalar için de geçerli. Dalgınlıktan kaynaklı kazalar yaşayabileceğiniz için her hareketinizi farkındalıklı tutmaya ve hareketlerinizde aceleci davranmamaya özen gösterin. Sizin için bu pozisyonun en optimum kullanım alanı enerji terapileriyle ilgilenmek olacaktır. Rüyalarla da ilgilenmek bir başka yol olabilir.

 

İkizler burcu

Arkadaş gruplarınızda ve bulunduğunuz sosyal ortamlarda eksiklik duygularınız süreç boyunca ortaya çıkabilir. Hiç hak etmediğiniz halde size nasıl böyle saldırgan davranıldığını anlamlandıramayabilirsiniz. Bu süreçte odak noktalarınızı başkalarının neden böyle davrandığına çevirmek yerine başka yere çevirmenizi öneririm. Öğrenmeniz gereken şey başkalarını düzeltemeyeceğiniz, bu güdünün gizli bir ego olduğudur. Burcunuzun aksine, daha az sosyal olacağınız, sadece bilge gruplarla bir araya geleceğiniz bir süreç olacaktır. Gelecek planlarınızı kendinizi ve çevrenizi şifalandırmaya yönelik oluşturmak bu pozisyonun en optimum kullanım alanı olabilir.

 

Yengeç burcu

Toplumsal statünüzle ilgili konularda, özellikle başarı ve medeni durum konularında eksiklik duygularınız süreç boyunca ortaya çıkabilir. Bu sorunları kendi kendinize yaratmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Belki de kapasitenizin veya alt yapınızın yetmeyeceği hedefler koyuyorsunuz? Hedefleriniz ne kadar gerçekçi? Sorumluluk almaktan kaçıyor musunuz? Veya büyük başarıların kısa vadeli ve geçici, yüzeysel çabalarla gelebileceğini mi düşünüyorsunuz? Tüm bunları çok iyi analiz etmeniz, kendinizle ilgili gerçekçi bir bakış açısı oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca otorite figürleriyle çatışmadan önce onların haklı olabileceği gerçeğini de göz önüne almanız gerekecek.

İLGİLİ YAZI:  Survivor'ın En Talihsiz Yarışmacısı: Berna Canbeldek

 

 

Aslan burcu

Kendinizle ilgili konularda, özellikle fizik görünüşünüzle ilgili çeşitli eksiklik duygularınız süreç boyunca ortaya çıkabilir. Kendinizi istediğiniz gibi ifade edemediğinizi düşünecek olabilirsiniz. Eğer almak istediğiniz eğitimler varsa önünüzdeki süreç sizin açınızdan yaralayıcı olabilir. Bilgide yüzeysel ve aceleci davranmamaya dikkat etmeniz gerekli. Eğer yurtdışı seyahat planlarınız varsa bunlarda da dikkatli olmalısınız. İstemediğiniz ertelemeler veya uçak rötarları canınızı sıkabilir. Tüm bu konularda anlık kararlarla hareket etmemeniz önemli. Yabancı dili olmayanlar bu zaman diliminde bunun eksikliğini çekebilir. Bu pozisyonun en optimum kullanımı ufkunuzu geliştirmek olacaktır. 

 

 

Başak burcu

Sizin stresle ilgili alanınıza girecek olan Chiron gergin ruh halinizi biraz daha yükseltebilir. Chiron’un bulunduğu alan başkalarıyla içiçe geçtiğimiz yerdir (Derin bağlılığı olan arkadaşlık veya aşk ilişkileri veya seks gibi. Her şeyin paylaşıldığı alandır burası. Maddi manevi. Düşünün burası krediler evidir. Krediyi ancak güvenilir olanlar alabilir). Başkalarıyla içiçe geçmek, geçememek noktasında sorunlar ve yaralar açabilir. Başkaları için de aynı durum geçerlidir. Örneğin çok samimi olursunuz ve daha sonra saygı görmediğinizi iddia edersiniz. Veya tam tersi samimi olmazsınız ama öte yandan da samimiyet talep ederiniz. Karşınızdaki insanlar da aynı durumda olacaklar. Sizinle çok şey paylaşıp pişman olabilirler veya hiçbir şey paylaşmayıp buna sonradan üzülebilirler. Riskli ve değişken bir tip yerine güvenilir bir tip olmayı bu süreç boyunca öğreneceksiniz. Bu da sizin kendi kişiliğinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak.

 

 

Terazi burcu

Uzun yıllar ilişkiler alanınızda kalacak olan Chiron, ikili ilişkilerle ilgili yara açabilir. Eğer evliyseniz veya ciddi bir ilişkiniz varsa bir şeyler eksik gibi hissedebilirsiniz veya partneriniz aynı duygular içinde hissedebilir. Bu dönem yeni bir ilişkiye başlamak için de uygun değildir. Aynı durum ortaklıklar ve ticarî ilişkiler için de geçerli. Bir anlaşmaya imza atarken iki kere düşünmenizde fayda olabilir. Bu pozisyonun en optimum kullanımı şifa arayan insanlara tavsiyeler vermek veya bir enerji terapistinden yardım almak olabilir. İlişkilerle ilgili çok fazla şey öğreneceğiniz kesin.

İLGİLİ YAZI:  Chiron

 

 

Akrep burcu

Öncelikle sorumluluklar alanınızda ilerleyecek olan Chiron ile birlikte duygusal yükü ağır olabilecek bazı sorumluluklarla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Manevi veya fizikî açıdan yaralı birisine destek olacaksınız. Eğer evcil hayvanınız varsa onların aniden gerçekleşebilecek kazalarına karşı da daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu pozisyon onlardan birinin kaçması anlamına da gelebilir ve siz üzülebilirsiniz. Bu pozisyonu daha hafif atlatmak amacıyla yaralı hayvanlara uzaktan bile olsa yardımcı olabilirsiniz. Böylece bu pozisyonu yerine getirmiş olursunuz ve sembolik çok üst seviyeden çalışmaz. Bir diğer bakış açısıyla Chiron’un ilerleyeceği alan sizi bilgeleştirecek.Bu bilgelik sentezden gelir. Yıllar boyunca sentez konusunda ustalaşacaksınız. Bilgileri birleştirebilir, iki farklı dünyayı nasıl bir araya getirebileceğinizi -özellikle mesleğinizde- üst düzeyde öğrenebilirsiniz. Mesleğiniz açısından çok iyi bir pozisyon olmasa da gelecekteki işleriniz açısından mükemmel bir ustalık kazandıracak bir pozisyon. 

 

 

Yay burcu

Chiron sizin tahminlerinizle ilgili, riskler aldığınız bölgede seyrediyor olacak. Özellikle deneyimsiz olduğunuz konularda aceleci tahminler yaparak riskler almayın, sonradan üzülebilirsiniz. Özgürlük ve bağımsızlığınızın da biraz kısıtlandığını hissedebileceğiniz, bu nedenle de kendinizi biraz daha sertçe ifade edebileceğiniz yıllar. Hem sevmek ve sevilmek istiyorsunuz hem de özgürlük. Aslında özgürlük değil, özgürlük yoluyla kendinizi ifade etmek ve kendi kişiliğinizi göstermek istediğinizi farketmeniz gerekiyor.  Aksi halde bu ikilemlerde kalmak size oldukça zarar vermeye devam edecek. Çocuğu olan Yaylar bu yıllarda onlarla iletişimlerinin eskiye nazaran daha fazla sertleştiğini veya pervasızlaştığını farkedebilir. Kendinize yeni bir hobi edinmek, şifa çalışmalarına katılmak yenileyici olacaktır.

 

 

Oğlak burcu

Aileden birini kaybedebilirsiniz veya oturduğunuz evde sorunlar çıkmaya başlar. Olayın büyüklüğü haritanıza bağlı olacaktır. Belki de sadece aile üyelerinizden maddi – manevi yaralı birisine yardım edeceksiniz. İç dünyanızda huzursuz hissetmeye başlayabilirsiniz. Sağlık problemleriniz veya yatkınlığınız varsa yüksek tansiyon ve kalple ilgili sorunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Aslında bu pozisyonu optimum seviyede de kullanabilirsiniz. Gök cisimlerinin transitleri bizler işleri oluruna bıraktığımızda olacaklardır, bunu unutmamalı. Mesela iç dünyanıza dönerek eski travmalarınızla yüzleşmeli ve size haksızlık/kötülük ettiğini düşündüğünüz herkesle barışabilirsiniz. Chiron’un etki edeceği alan aslında çok dipten çalışmaktadır. Çevrenizde gördüğünüz her şey sizin iç dünyanızın yansıması olacağı için ne kadar sakinleşir ve bilgeleşirseniz bu pozisyondan o kadar başarılı sonuçlar çıkabilir ki şaşırabilirsiniz. 

İLGİLİ YAZI:  Chiron Koç Burcunda. Dünya'ya Etkileri

 

 

Kova burcu

Chiron yakın çevre algınızla ilgili bölgede seyahat ediyor olacak. Zihninize daha saldırgan fikirler hücum edebilir. Zihninizi bu süreçte eğitmeyi, size hizmet etmesini öğretmeniz gerekiyor. Bu savaşı kaybeder ve zihniniz size hakim olursa hayatınızın her alanında sorunlar yaşamanız olası. Eğer tam tersi bu savaşı kazanırsanız aşırı bilgeleşeceksiniz. İletişim kurmanız önceki zamanlara nazaran daha zor olabilir. Anlaşılmadığınızı düşünebilirsiniz, söylemlerinizi yumuşatmanız gerekiyor. Zihninizle birlikte iletişime yönelik becerileriniz de gelişmek zorunda. Unutkanlıklarınız ve aceleden kaynaklı ufak tefek kazalarınız olsa da tedbirle bu süreci optimum şekilde atlatırsınız. Araba kullanıyorsanız özellikle temkinli olun.

 

Balık burcu

Öncelikle Chiron sizin burcunuzdan çıktı. Bu iyi bir haber. 2010 yılında Balık burcuna geçen Chiron sizi hemen hemen her konuda daha önce hiç olmadığı şekilde yaralamıştı. Chiron eksiklik hissi uyandırarak zaaflarınıza oynayan bir gök cismidir. Hep “bir şeyler eksik” diye düşündünüz. Bu hemen hemen her konuda gerçekleşmiş olabilir. İşinizde, ilişkinizde vb… Tamlık ve bütünlük sağlayabilecek olaylar ve kişilerle eşleşmek zordu. Üstelik tamlık ve bütünlük Balık burcuna ait bir sembolik ve burada Chiron bu yüzden daha zordur. Öte yandan bu konularda ustalaştınız ve bilgeleştiniz de. Chiron da şimdi zaten yeteneklerinizle ilgili alana giriyor. Ve şöyle diyor: “Bilgeleştiğini düşündüğün konular yanılsama mıydı? O zaman yeteneklerini her kullandığında onların yanlış olduğunu sana gösterecek ve tüm özgüvenini alt-üst edeceğim. Gerçekten bilgeleştin mi? O zaman yeteneklerini her kullandığında yeteneğine yetenek ekleyeceğim.”

 

 

Chiron Koç sürecinde herkese minimum zarar, optimum fayda dilerim.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın