Mars Aslan Burcunda

 

Aşağıda okuyacağınız Mars Aslan geçişine dair bu yazı ilk defa 21 Haziran‘da Zodyak Astroloji Dergisi’nin 12. sayısında yayınlanmıştır.

 

Bağımsızlık ve güç gösterileriyle ilgili. Aslan burcu bağımsızlık ve büyük organizasyonlarla ilgili olduğundan özellikle bu güç gösterilerini politik anlamda görebiliriz. Yengeç burcunun aksine; Aslan burcunun görünür ve ortada olan yapısı nedeniyle gözler önündeki Mars’ı göreceğiz.

 

Mars’ın 2011’deki Aslan geçişinde tam da bu yaşanmıştı ve politik anlamda Dünya karışmıştı. 2011 yılında önceden yazmıştım, tahmine ve sonuçlarına şu linkten ulaşabilirsiniz: https://astrolojiakademisi.com/wp/savas-cigliklari/

 

 

 

Çocuk haberleri de o iki ay boyunca takip edebildiğim kadarıyla artıştaydı. 8 aylık hamile bir kadının 4 yaşındaki kızıyla birlikte teröristler tarafından öldürülmesi ve Kayseri’de kaybolan 3 çocuk (daha sonra zanlı yakalandı ve çocukları gömdüğü yeri gösterdi) Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Kayseri’de kaybolan 3 çocuk özellikle önemli. Çünkü şeker bayramında yaşanan bu olaydan sonra insanlar “Bayramda şeker toplayan çocuk kalmaması”nı daha çok gözlemlemeye ve konuşmaya başladılar. Aslan burcu hem çocuklarla hem de kutlamalarla ilgilidir. Bu anlamda “saldırı” Aslan Mars’ı sırasında aslında sadece çocuklara değil, bir kutlamaya da yapılmıştır.

 

İlginç bir şekilde meşhur “sakallı bebek” asparagas haberi de Tan Gazetesi’nde Mars Aslan geçişinde yayınlanmış, büyük olay yaratmıştı.

 

Güzel bir örnek olarak da Kardelenler Projesi* de Mars Aslan döneminde başlamış, bugün halâ devam etmektedir.

İLGİLİ YAZI:  Jüpiter Başak Burcunda

Not: Neyseki sembolikleri kötü olduğu kadar en optimal şekilde uygulayanlar da var.

 

 

Çin, Donald Trump ve İsrail’in Mars’ları Aslan burcunda olduğu için politik anlamda bu isimleri de sık sık duyacağız.

 

Doğum tarihleri çok net bilinen bir çok eski kral da** Aslan Mars’ıdır. Bu insanlar sürekli enerjilerini organizasyona ve bağımsızlıklarına harcar.

 

Mars Aslan eğlenceli de olabilir, zaten eğlenceyle de direkt ilgili. Disneyland da, Türkiye’de ise Altınyunus da yine bir Mars Aslan geçişinde açılmıştır.

 

Aslan burcundan geçen Mars ayrıca ünlülerle de ilgili elbette. Mesela Vatan Şaşmaz 2017 yılında Mars Aslan burcundan geçerken otel odasında öldürülmüştü.

 

Sanat Güneş’i Zeki Müren’in sahnede kalp krizinden ölümü de Aslan Mars’ına rastlar. Boğa antisciası nedeniyle, direkt fizik görüntüsüyle göz önünde olmak eğlence dünyasının isimleri ile de bağlantı kuruyor. Aslan burcu binlerce yıldır kalple ilintili. Mars ise hareket enerjisi.

 

Astrolojik teoriye uygun bir şekilde kalp pili mucidi de bir Mars Aslan’ına sahip. Yine de Mars’ın doğası göz önüne alındığında kalple ilintili hastalıklara istidatlı olanların tehlikeli bir dönemde olduğu görülüyor, böyle dönemlerde kalp fazla zorlanmamalı. Aslan sağlığı korumak için enerji harcamakla da ilintili.***

 

Aslan elbette fiziken de Güneş demek. Ünlü Carrington olayı da**** böyle bir Mars Aslan geçişinde yaşanmıştı. Büyük Güneş patlamaları beklenebilir mi? Carrington kadar büyük olmasa da cevap evet.

İLGİLİ YAZI:  Marslıların Dünya'yı İşgal Etmesi

 

Not: Yükselen burcunuza göre size olan etkilerini https://astrolojiakademisi.com/wp/1-temmuz-2019-haftasi-astrolojik-gorunumler/ linkine tıklayarak okuyabilirsiniz. Etkisi 18 Ağustos’a kadar sürecek.

 

 

Dipnotlar

* Türkiye’de ailelerinin maddi yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve kızlarımızın meslek sahibi, ufku açık “birey”ler haline gelmeleri amaçlanan projedir.

*** Aslan Mars’ına sahip, doğum tarihi net bilinen krallar: 2. Charles (İngiltere), 4. Edward (İngiltere), 6. Edward (İngiltere), 1. James (İngiltere), 2. James (İngiltere), 4. William (İngiltere), 1. Francis (Fransa), 5. George (İngiltere), Carl 16 (İsveç), 2. Umberto (İtalya), 11. Louis (Fransa), 13. Louis (Fransa)

*** Mesela hemşirelik kurumunun kurucusu Florence Nightingale de Mars Aslan’a sahip. Savaş sırasında gördüklerinden çok etkilenmiş ve tüm enerjisini bu alana yönlendirmişti.

**** Dünya Tarihinin Gördüğü En Büyük Güneş Fırtınasıdır. Günümüzde gerçekleşmesi halinde kitle iletişim araçları dahil olmak üzere, elektrik, gps vb. gibi bir çok sistemin etkilenmesi muhtemeldir. (Şu anda Güneş minimum döngüsünde)

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın