Merkür Retrosunda Nasıl Hayatta Kalınır?

 

Merkür gerilemesi ortalama yılda 3 kere olur. Gerilemeden çok başlangıç ve bitişleri sorunludur. Yani çok gerilmeye lüzum yok aslında.

Merkür gerilemesinin sizin doğum haritanızda bir yere değip değmediği önemlidir, sizi hiç ilgilendirmiyor da olabilir.


Sadece Merkür değil başka gök cisimleri de geriler ama nedense aynı burçlar gibi Merkür gerilemesi de popüler olmuştur.


Gerilemeler sadece sorun anlamına gelmezler. Geçmişten birileriyle rastlaşmaya, tekrar eden olaylara ve geri dönüşlere de işaret ederler: Nihayetinde doğum haritanızda ifade ettiği önemlidir.


Tüm bunlara rağmen gerginseniz, astrologların değil, burçcuların sözüne güveniyorsanız ve başınıza garip olaylar geleceğinden endişeliyseniz okumaya devam edebilirsiniz.


1. Issız bir çölde kaybolmaktan korkuyorsanız yanınızda bir GPRS taşıyabilirsiniz. Not: GPRS cihazını Merkür gerilemesi sırasında satın almadığınızdan emin olun veya işten anlayan bir İkizler burcuna aldırtın.


2. Yeni bir denizaltı satın almayın. Torpidosu eksik olabilir (genellikle 8 veya 16 torpido nükleer denizaltılarda standarttır) veya en kötüsü radyasyon sızdırıyor olabilir. İlla alacağım ilk taksidi de hazır diyorsanız işten anlayan bir Oğlak burcuna danışın. Sonra ağlamayın "neden ben gece parlıyorum?" diyerek.


3. Araba satın almayın, düz vitesinde sorun olabilir, platin meme yapmış olabilir. Burada gene iş İkizler bir arkadaşınız varsa ona düşüyor.


4. Kredi kartıyla alışveriş yapmamaya çalışın, böyle zamanlarda para uzayda bir yerde salınıma geçebilir. Bu noktada da Boğa-Akrep karışımı olan bir dostunuzdan yardım alın.


5. Bir zombi istilasıyla karşı karşıya kalmaktan korkuyorsanız şimdiden bir M1 Garand edinin. Gerçi benim tavsiyem daha ergonomik ve geri tepmesi daha az olan Thompson M1 A1 olur (tabi ki bunları Merkür gerilerken almamalısınız!). Birlikte kaçacağınız kişi mutlaka bir Balık burcu olsun. Riskli anlarda onu zombilerin önüne atar zaman kazanırsınız.


6. Gözlük takıyorsanız gerileme bitene kadar çıkarın, korku filmlerinde ilk onlar ölüyor.


7. Karşı cinsten birisini etkilemeye çalışmayın. İdeal eş görüntüsü vermek, kendini yüceltmek, küçültmek vs. gibi sahtekarlıklar gerileme bittiğinde patlayabiliyor. Hedefiniz bir Balık burcuysa ayrı tabi.


8. Diyete başlamamaya çalışın. Gerileme bittiğinde çikolata gibi bir şahaseri nasıl görmezden gelebilecek kadar sığ ve odun olduğunuzu anlayacaksınız çünkü. Ama illa diyet yapmam lazım diyorsanız başınızda Oğlak-Koç karışımı bir diyet koçu olsun.


9. FRP oynamayın. Oyun mantık sınırlarının dışına çıkıyor, aşırılaşıyor (Bir sivrisineği lightning bolt ile öldürmek gibi). Eğer illa oynayacağım diyorsanız bir ortaçağ konusu seçin bari. Aslında zamanda ne kadar geriyi tercih ederseniz daha iyi (kambriyen patlaması da iyi bir seçimdir, bol yaratık bulunur).


10. King oynarken elinizde tek kupa as varsa Rıfkı demeyin. Kozlarınızı hemen bitirmeyin. Eşli king oynarken mükemmel bir arkadaşlığın sonunu getirebiliyor.


11. 7 tur boyunca okeye dönüp de atamıyorsanız sorun Merkür gerilemesinde değil, sizdedir! Bir Aslan burcundan okey dersleri alın (derslere gerileme esnasında başlamayın).


12. Bir uzaylı istilasıyla karşılaşma korkunuz varsa siz de onların gezegenlerini istila edin. Tercihan Kova ve Yay'lardan oluşan bir ekip işi çözer (Uzaylıların telepat olduğundan kuşkulanırsanız bir jammer edinin). Evde yokuz taktiği de iş görebilir.


13. Nihat Doğan, Bülent Ersoy, Tuğçe Kazaz vs. sokakta karşılaşırsanız çömelin veya ölü taklidi yapın.


14. Erkeklerin memeye değil zekaya baktığı yanılgısına düşmeyin (erkekler bu cümlede memeden sonrasını anlayamadı)


15. Kadınların alışveriş potansiyeline değil karaktere baktığı yanılgısına düşmeyin (Kadınlar bu cümlede alışverişten sonrasını anlayamadı)


16. Kadınlar, erkekler, çocuklar, burçlar vs. yukarıdakiler de dahil tüm genellemeler yanlıştır; Merkür gerilemesi sırasında lütfen bunu unutmayın. Veya nükleer bir denizaltı alın.

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın