Kasım 2016 Boğa Burcunda Dolunay

14 Kasım 16:53

Her sanatçı aslında hem bir gözlemci hem de doğanın, kendisi de doğal olan bir enstrümanıdır. Aynı bir astroloğun, kozmik akışın enstrümanı olması gibi.

Günümüzde “oldukça gölge yana kaymış” Boğa burcu anlayışımızla onun Dünya’nın burcu olduğunu, doğayı, doğal yasaları ve bunları inceleyen doğa bilimcilerini, topraktan üretim yapan herkesi yönettiğini, Boğa burcunun yöneticileri Venüs ve Ay’ın tüm popülasyonu ve doğal uzlaşıyı, birliğe giden yolda ilk hisleri sembolize ettiğini unutur, üst düzey kullanımları yerine alt düzey hedonist zevklerden ve paradan bahsederiz. Şimdi Boğa burcunun bu dolunayı ile birlikte bu akışın somut yasalarını anlayıp anlamadığımızı ve nasıl yönettiğimizi, uzlaşı içinde yaşayıp yaşayamadığımızı göreceğiz.

 

Antik Yunan filozofu Zenon, yaşamın amacının doğa ile uzlaşı içinde yaşamak olduğunu söyler. Akışla uyum içinde olanlar faydalı sonuçlanmalarla karşılaşırken diğerleri biraz daha idrâk kabiliyetlerini geliştirmek zorunda kalacak. Tüm dolunaylar tamamlanmalar ve daha önce başlatılmış olayların sonuçlanmalarıyla ilgilidir. Bir başka özelliği ise güdüselliği tavan yaptırması ve bazı gizli kalmış konuları beklenmeyen bir şekilde aydınlatmasıdır.

Boğa burcundaki dolunaylar genellikle his ve realite dünyamızı aniden etkilemeleriyle bilinir. 5 duyu organımız fazladan mesai yapacak ve realiteye kendimizi daha yakın hissedeceğiz, ayaklarımız yere sağlam basarken başlattığımız projeleri bir çoğumuz sonuçlandırabileceğiz. Somut, ruha ve zevke hitap edebilen (Klasik astrolojiye göre Boğa burcu ruhu sembolize eden Aslan’a yansır) elle tutulur, gözle görünür her işle ilgilidir Boğa.

 

 

(Solda: Ruh ve Kalp nebulaları da Boğa burcunda bulunur.)

Boğa-Aslan yansıması sanatı da ifade eder. Haliyle sanatsal ve hissel dünyamızda bir şeylerin sonlanacağı ve belki sonuçlanacağı zamanlar olduğundan bahsedebiliriz. Dünya olayları açısından Boğa Dolunayları skandallarla, liderlerin olaylarıyla, aşırı ve gereksiz yapılan harcamalarla, aslında zayıflıktan kaynaklanan güç gösterileriyle ilgilidir. Sağlık açısından boğaz ve kalp hastalıklarıyla ilgili riskleri anlatır.

 

Her ne kadar astrolojik olaylar söz konusu olduğunda sizin kendi haritanız önemli olacaksa da çok genel etkilerden ana hatlarıyla bahsedebiliriz:

 

KOÇ

Fiziksel ve zihinsel yeteneklerinizi kullanarak, daha evvel başlattığınız olayların sonuçlanmasını sağlayacak enerjileri şimdi daha rahat yönetebilirsiniz. Sanata dair sonuçlanmasını beklediğiniz bir şeyler varsa gayet uygundur. Finansal anlamda da güçlü bir akışı sembolize etmektedir. Aldığınız bir borcu ödeyebilir, kredi çekebilir veya daha evvel sorunlu giden parasal bir sıkıntınızın sona erdiğini görebilirsiniz. Bir arkadaşınızla veya sosyal açıdan dahil olduğunuz bir grupla ilişkiniz sonlanabilir.

 

BOĞA

His dünyanızda bir şeylerin sonlanacağı, sizi derinden etkileyecek bir durum söz konusudur. Partnerlik ve ortaklık ilişkilerinde bir şeyler sonlanabilir veya sonuç beklediğiniz bir şey varsa o sonucu bu dolunay evresinde alabilirsiniz. Kendinizle ilgili fiziki olarak geliştirmek istediğiniz bir yanınız varsa (yeni bir stil gibi) gayet uygun zamanlarda olacak, sonuçlandırma enerjisini yönetebileceksiniz. Sizi baskılayan durum ve kişileri sonlandırmak için uygun bir akışın olacağı, yönetebileceğiniz bir süreç.

 

İKİZLER

Bilmediğiniz bazı durumların aydınlanması muhtemel. Öğrendikleriniz sizi şaşırtabilir. Varlığından habersiz olduğunuz bir takım sorunları öğrenebilmeniz, bu zaman diliminde sizin bunları düzeltmeniz için bir fırsat gibidir aslında. Fiziki koşulların sonuçlanmalara izin vermemesi nedeniyle yalnız kalma ve eylemsiz bir duruma geçme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Eğitim, yurtdışı seyahatleri gibi konularda sonlanma ve tamamlanmalar görülebilir. Kendinize ait geliştirdiğiniz yanlış inançlarınız varsa onlardan kurtulmak için yönetebileceğiniz bir süreç.

 

YENGEÇ

Sosyal açıdan faliyet zamanı. Bu dönem bir çok insanı bir şekilde çevrenizde bulabileceğiniz gibi bir arkadaşınızın bir krizine yardım etmek gibi de ortaya çıkabilir. Mutluluk arayışı ve mutluluk arayışında yeni gelecek planları düşünmek, küçük sonuçlandırmalar yaparak ilerlemek anahtar kelimeler olmalı. Gelecek planlarınızda neye veya kimlere yer verip vermeyeceğiniz konusunda aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Romantik bir durumun başlangıcı da söz konusu olabilir veya devam eden ilişkinizde hiç bilmediğiniz şeyleri de öğrenebilirsiniz. Eğer bir borcunuz varsa o borçtan kurtulmak için yönetebileceğiniz bir süreç.

 

ASLAN

Sosyal durum değişikliği. Yaşamınızda bir takım değişimler olabilir ve bu değişimler herkes tarafından bilinir olacak, bu durum sizi siz istemeseniz bile ilgi odağı haline getirecek. Bu bir nişanlanma, bir ortaklığı bozma veya meslek değiştirme gibi büyük bir olay da olabilir veya daha ufak değişimlerle de kendini ortaya koyabilir (haritanızın vaat ettiği önemlidir). Nasıl veya iyi/kötü ne olursa olsun bir süre insanların gözü üzerinizde olacak. Bu yüzden doğru davranmaya çalışın. Eğer evliyseniz eşin ailesi ile ilgilenmeniz gereken durumlar ortaya koyabilir. Eğer açık bir düşmanınız varsa onu kendinizden uzaklaştırabilmeniz için kullanabileceğiniz bir süreç.

 

BAŞAK

Neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda aydınlanmalar yaşayabileceğiniz bir süreç. Yanlış inançlarınızı veya çalışmalarınızdan, projelerinizden birini değiştirebilmek veya sonlandırabilmek için kullanabileceğiniz bir akış var olacak. Daha evvel üzerinde çalışıp emek verdiğiniz kültürel faliyetleriniz varsa bu dönem meyvelerini almak için fırsatlar veya uygun zeminler yaratıyor olacak. Evcil hayvanınız varsa onların küçük krizlerine karşı da dikkatli olmalısınız.

 

TERAZİ

Eğer finansal bir çözüm arayışında olduğunuz bir zamandaysanız bu çözümler hakkında aydınlanacağınız bir zaman dilimindesiniz anlamına geliyor. Mali durumunuzu değiştirmek için uygun bir akış devrede olacak. Eğer bir çalışansanız işinizle ilgili yeni gelecek planları için de değerlendirilebilir. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız gelir artışına yönelik yeni fikirleri devreye sokmak için yeni yollar keşfetme zamanı.

 

AKREP

Ortaklıklar, evlilik ve açık düşmanlıklarla ilgili bir dalgalanma söz konusu. “Ne kadar alıyorum?” ve “Ne kadar veriyorum?” sorgulamasını bu devrede çokça yapacaksınız. “Öteki” ile bir çıkar dengelenmesi zamanı ve uzlaşma ihtiyacı. Bu dolunay, eğer yalnız olan bir Akrepseniz, yeni bir ilişki fırsatını da yaratabilir (astrolojik haritanız müsaitse).

 

YAY

Dolunayda Ay’ın tümünü görme şansı gibi kendinize bakıp hoşlanmadığınız şeyleri düzeltmek için “fırsat” olarak kullanılabilecek bir zaman dilimi. Günlü rutininizi düzenlemek için bir zorunluluk hissedebilir veya bunu oluşturacak zemini yaratmak üzere gelen bir sağlık kriziyle karşılaşabilirsiniz. Günlük rutine sızmış kötü alışkanlıklardan kurtulmak için iyi bir fırsat. Eğer elinizde uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir projeniz varsa mutlulukla onun sonuçlanışını da görmeniz mümkün. Ama işyerinizdeki bazı olası mini krizlere de bu dönemde dikkat etmeniz gerekiyor.

 

OĞLAK

Biraz coşkunluk zamanı. Aniden sizi sevindirecek ve motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir, başkaları tarafından onurlandırılabilirsiniz. Eğer hiç hoşunuza gitmeyen krizlerle karşılaşırsanız merak etmeyin, daha uzun vadeli düşünüldüğünde aslında sizin yararınıza bir olay gerçekleşiyor olacak arka planda. Kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz ender zamanlardan birisi olduğundan tadını çıkarın. Eğer çocuklarınız varsa biraz onlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz veya onların çeşitli projelerinin sonuçlanmalarına şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca bu zaman diliminde her ne tahminde bulunursanız bulunun doğal akışı yakalayabileceğiniz nadir zamanlardan olduğundan bu tahminlerden fırsatlar yaratmaya çalışın.

 

KOVA

İç dünyanız dolunay zamanı huzursuzlanabilir. İlkel güdülerin ve hislerin hücumuna uğrayabilirsiniz. Yaşadığınız çevrede ufak krizler baş gösterebilir veya kendisinde olmasını arzu etmediğiniz bir durumu sonlandırabilirsiniz. Elbetteki en son yazdığım cümleye dikkatinizi çekerek enerjiyi bu alana yönlendirmenizi tavsiye ederim. İç dünyanızı yansıtan bir noktada olacak Boğa dolunayı Boğa burcunun gölge yanlarından kurtulmanızı tavsiye ediyor. Evle ilgili ufak dekorasyon değişiklikleri de bu enerjiyi atmak/kullanmak açısından değerlendirilebilir.

 

BALIK

Farkındalık zamanı. Çeşitli somut bilgilerin size aktığını görebilir, zihninizi meşgul eden, uzun zamandır cevaplarını aradığınız çözümlere daha rahat ulaşabilirsiniz. Soyut kavramları zihninizde somutlaştırarak da aktarmanız mümkündür. Daha somut düşünme zamanı veya soyut olanı somutlaştırma olarak kullanmalısınız. Yakın çevre algınız biraz karışabilir zira şu ara yakın çevrenizdeki sosyal etkileşim oldukça üst seviyede olacak.

 

farkındalıkla idare edilebilen bir dolunay dilerim,

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın