İkizler Burcunda Yeniay

 

 

 

Yeniay; Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Bu fazda Güneş Ay’ı yaktığı için Ay’a ait anlamlar (geçmiş, içgüdüler, ihtiyaçlar, alışkanlıklar) zarar görür. (Bkz: astrolojiakademisi.com/13-haziran-2018-gokyuzu-takvimi )

Bu Yeniay; Çocuklar, eğlence ve oyunlar, flörtleşme, spekülasyonlar, yaratıcılığını ortaya koyma, hobiler gibi anlamlara sahip 5. evde gerçekleşecek..

 

 

Sosyal bir burç olan İkizlerde daha çok gezmek ve iletişim halinde olmak isteriz. İkizler burcu sürekli hareket halinde olmak ister, bu yüzden bu dönemde aktivitelerimiz artar, kısa yolculuk planları yapıp arkadaşlarımızla daha çok vakit geçirmek ve eğlenmek isteriz.

İkizler aynı zamanda kardeşler demektir. Yeniayın dispozitörünün 6-12 aksında olması kardeşlerin işle ilgili sıkıntılarını, streslerini ve mental yorgunluklarını gösterir.

 

 

Yeniayın Neptün karesi sebebiyle yanılgılar, yanlış anlaşılmalar ve maddi anlamda hayal kırıklıkları, çocuklarla ilgili para kaybı (Neptün 2. evde) söz konusu olabilir. Gerçeklik algımız zayıf olduğu için olayları net göremeyebiliriz. Pozitif kullanımında 5. ev hobiler ve yaratıcılığını ortaya koymak olduğu için zihnin daha soyut çalışması, hayal gücünün ve yaratıcılığın artması, özellikle sanat ya da yaratıcılık gerektiren bir işle uğraşıyorsanız bu açıyı çok iyi değerlendirebilirsiniz..

 

 

Dispozitörünün Merkür Yengeç olması geçmişten bildiğimiz arkadaşlarımızla olmak isteyeceğimiz ya da eskiden yaşadığımız ilişkileri, iş arkadaşlarını gündeme getirebilir. Her ne kadar İkizler burcu konuşmayı seven ve iletişim kurarak kimliğini ortaya koyan bir burç olsa da yöneticisinin Satürn'den alacağı karşıtlıkla (Merkür karşıt Satürn) kendini ifade edeme, cümlelerin kesilmesi ve engellenmesi gibi etkileri de göz ardı edemeyiz.. Aynı zamanda Merkür'ün Chiron'la karesi sözlerimize dikkat etmezsek yaralayıcı ve kırıcı olabileceğimiz anlamına da gelmektedir.

İLGİLİ YAZI:  Genel Transit Mantığına Giriş

 

Yeniayın Pluto'ya olan 150lilik açısı bu yeniayın içinde farkında olunmayan bir gerilimi barındırdığını bize göstermekte.. Sosyal ilişkilerimizde kontrol ve güç arzumuz, ilişkilerde manipülatif hareketler bu yeniaya risk oluşturuyor (Venüs Pluto karşıtlığı).

 

 

• Yeni bir şeye başlamak için 2,5 gün sonra olan hilal fazını beklemenizi öneririm.

  • 2 gün öncesi ve sonrasında olay verir. 1 ay sonunda yani dolunay evresinde de yaşadığınız olayın sonuçlarını görürsünüz.

 

 

   Gülin Koçhan

   Astroloji Akademisi öğrencisi

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın