Jüpiter Paralel Satürn

2017 yılına damgasını vuracak büyük görünümlerden birisi de Jüpiter’le Satürn’ün paralel halde olması olacak.

(Not: Paralel açılar deklinasyon aynılığını kasteder ve kadim gelenekte en önemli açılardan birisidir, diğer açılardan aşağı kalır yanı yoktur, biz de almanaklarımızda sık sık yer veririz. Ne var ki harita üzerinde gösterimi olmadığından modern zamanlarda bilgisayar kullanan modern astrologlar arasında pek popüler hale gelememiştir. Paralel açı aynı kavuşum gibi ele alınır ve aynı kavuşum kadar, hatta bazen de -belirli kriterlere göre- daha güçlü kabul edilir)

Jüpiter’le Satürn gökyüzünde aynı deklinasyonda olduğunda çok güçlü bir görünüm, hatta toplumu şekillendirecek bir görünüm meydana gelmiş demektir. Jüpiter soyut olayları ele alan (inançlar, felsefe, kişisel gelişim gibi) ve yayılmacı bir gök cismidir ve büyümeyi, gelişmeyi sembolize eder.
Satürn ise Jüpiter’in anti tezi olarak realitedir. Kalıcılığı, kontrolü, küçülmeyi ve sistem kurmayı temsil eder. Hem kişisel, hem de toplumsal açıdan yeniden yapılanma ile çok ilgilidir.

Bu açı altında büyüme ve genişleme prensibi, soyut konular ve değerler kalıcı bir hale gelebilir. Kişisel olarak kalıcı olmasını istediğiniz her türlü soyut konuyu bu tarihlerde başlatmanız başarı şansınızı arttırabilir. Yeni bir sistem kurmak, bilgiye ve kültüre dayanan her türlü konunun ele alınması söz konusudur. Çok güçlü bir açı olduğu için yeni başlanılacak işlerin de yüzeysel değil, güçlü işler olması gerekir.

Bu açıyla birlikte olayların gelişimine bakarak toplum çeşitli değerler ve yargılar oluşturur. Jüpiter astrologları da temsil ettiği için, astrologlar tarafından da güçlü ve olumlu işler yaparak değerlendirebilecekleri bir dönemdir 2017.
Tüm bunlar elbette gökyüzündeki diğer açıları da hesaba katarak düşünülmelidir zira 2017 de 2016 gibi zor geçmeye aday yıllardan, daha sonra buna tekrar değineceğim. Ama bu açıyı da kaçırmamak gerekiyor, çünkü nadir olumlu görünümlerden birisi.

Ayrıca bu açı olumsuz kullanıldığında belli değerleri de yıkabilir, toplumsal tepkiye çok fazla neden olarak belli şeylerin sonunu da getirebilir. Olumsuz kullanmamaya bu yüzden dikkat etmek gerekir.

İLGİLİ YAZI:  Merkür Yay Burcunda Geriliyor

Bu açı ilk olarak 1 Ocak’ta aktive oldu. 22 Haziran ve 19 Ekim’de tekrar aktive olacak. Fakat Jüpiter’le Satürn’ün hem aralarındaki sextile açı hem de yücelimsel karşılıklı ağırlama halinde olması ne kadar güçlü olduğunu ve tüm bir yıla yayılacağını haber verir nitelikte. Jüpiter ve Satürn birliktelikleri toplumsal yapılanmayı anlatırlar. İyi veya kötü olsun genel olarak toplumsal yapılanmayı sağlayan çoğu liderde bu açı görülür.

Önemli değişimler, maddeye ve dünyasal olaylara karşı aşırı duyarlılığı ve iki farklı grubun mücadelesini göreceğiz. Bu açı altında adil ve uzlaştırıcı olabilmek ilerisi için çok önemlidir.

Jüpiter Terazi burcunda (ikilik prensibi, eşitlik veya eşitsizlik) ve Satürn de Yay burcunda (Yay hukuk ve toplum vicdanı, toplumsal inançlar konusunda bir burç). Bir süredir yeni anayasa ve başkanlık sistemi konuşuluyor. Ayrıca terör örgütü DEAŞ’a karşı da bir mücadele yürütülüyor.

 

Koç
Bu açı 7. ve 9. evlerinizde meydana geliyor. Ortaklık anlaşmaları ve evlilikle ilgilidir. Bazı durumlarda tamamen yabancı bir yere taşınmayı veya davalarla uğraşmayı da anlatır. Optimum fayda için kimseyi kendinize düşman yapmamaya çalışın ve ikili ilişkilerinizi, yaşam felsefenizi doğru bir şekilde yapılandırmaya çalışın.

Boğa
Açı 6. ve 8. evlerinizde meydana geliyor. Mesleki riskler, örneğin meslek hastalıkları, meslek kazançları ve borçları gibi konularla ilgili. Kendinize sağlık sigortası yaptırarak bu etkiyi çalıştırabilir ve ters yönde etki vermesini minimize edebilirsiniz. Eğer kafanızda kendi işinizi kurmak varsa kredi ve vergilerle ilgilenerek kendi işinizi kurmanıza yardımcı olacak bir açıdır.

İkizler
Bu açı 5 ve 7. evlerinizde gerçekleşiyor. Sevgililiğin partnerliğe veya evliliğe dönüşü anlamına gelecektir. Çocuğu olan İkizler burçları eğer onların konuşma problemi veya güçlükleri varsa bu yıl bunun çözüldüğünü görebilirler. Çocukların toplumsal zihin yapılanması için bu yıl çok önemli olacak. Kötü bir şey yaptıklarında (vicdani) hemen, acilen onları azarlamak ve küçük görmek çok önemli. Aksi halde, kötü bir şey yaptıklarını hemen o anda anlayamadıklarında, ilerleyen zamanlarda psikopatik eğilimler gösterebilirler.

İLGİLİ YAZI:  Hakikâti Tanımak

Yengeç
Açı 4. ve 6. evlerinizde gerçekleşiyor. Genetik bir hastalığın daha evvel geçirmişseniz tekrar ortaya çıkarak risk yaratması mümkün. Bu yıl sağlık kontrolleri kesinlikle ihmal edilmemeli, en ufak şüphede doktora görünmeli. Bu etkiyi günlük rutininizi tamamen yepyeni bir hale getirerek minimize edebilirsiniz. Evi dekore etmek de iyi gelecektir. Ayrıca bu yıl taşınmak da gündeminize gelecek. İşinizi, rutininizi ve mesleğinizi değiştirecek, yepyeni bir boyuta geçeceksiniz. Memnun olup olmayacağınız işinizi ne kadar iyi ve güçlü yapıp yapmadığınızla bağlantılı olacak, bu yüzden yüzeysel ve her yerde zaten olan işlerden kaçınmalısınız.

Aslan
Bu açı 3. ve 5. evlerinizde gerçekleşiyor. Zihinsel olarak yeniden yapılanma zamanı. Toplumsal açıdan düşünebilecek, çevrenizde veya daha büyük oluşumlarda liderlik ve organizasyon yeteneklerinizi kullanabileceksiniz. İnsanları yönlendirmeniz, motive etmeniz ve adil düşünerek çözümler üretmeniz bu yıl çok kolay. Yeni bir araba alabilirsiniz veya eskisini değiştirebilirsiniz.

Başak
2. ve 4. evlerinizde gerçekleşen bu açı sizi mülk sahibi yapabilir. Veya tam olarak istediğiniz gibi bir yerde oturma imkanına kavuşabilirsiniz, evinizi dekore de edebilirsiniz. Sadece doğru yatırımları kullanın ve yeteneklerinizi doğru kanalize edin. Aileden gelen miras veya paradan da bahsetmek mümkün. Bilinçaltı çalışmalarıyla ilgili yeteneklerinizi de geliştirebileceğiz, sizi şaşırtacak farkındalıklar kazanabileceğiniz bir sene.

Terazi
Açı 1. ve 3. evlerinizde gerçekleşiyor. George Bernard Shaw “İletişim konusundaki en büyük sorun gerçekleştiği yanılgısıdır.” diyor. Bu yıl kendinizi ifade etmeniz, adil ve gerçekçi düşünebilmeniz açısından önemli bir yıl. Düşüncelerin olayları gerçekleştirdiğini unutmamalısınız. Çünkü astrolojik açıdan düşünce gerçektir. Bu yıl sizin için seyahat zamanı da olacak.

Akrep
Açı 12. ve 2. evlerinizde gerçekleşiyor. 12. ev kontrol dışı bir alan olduğu için, kontrol edemeyeceğiniz olaylara karşıt bir tepki oluşturmak yapabileceğiniz en kötü şey olur, stresle yıpranmaya açık olursunuz. Kontrol edemediğiniz olaylara karşı tepkisel olmak yerine, fiziksel ve zihinsel yeteneklerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Bilinmeyen şeyleri somutlaştırmaya çalışmak da, örneğin ezoterik bilgilerle ilgilenmek iyi bir çıkış noktası olabilir. Bu yıl bir çoğunuzun şifacılık yeteneği kazanacağını düşünüyorum. Bunun için çalışmak kaydıyla, bu açı benim bu evlerimde gerçekleşiyor olsaydı kaçırmazdım açıkçası.

İLGİLİ YAZI:  64 Yıllık bir Kayboluşun Ortaya Çıkan Hikayesi

Yay
Açı 11. ve 1. evlerinizde gerçekleşiyor. 1. evinizde seyahat eden Satürn şu anda yüzeysel işler yapıp yapmadığınızı size güç vererek sınıyor, Jüpiter de sevindiği 11. evden bunu sosyal çabalar vasıtasıyla pekiştiriyor. Bu gök cisimleri bu burçlardan çıktığında neyi hatalı yaptığınız, neyi hatasız yaptığınız konusunda çok şey öğreneceksiniz. Adil ve açık olmanız çok önemli olacak. Yeni bir eğitim grubuna katılabilirsiniz. Gelecek planlarınız konusunda oldukça lütufkar davranabilir bu pozisyon.

Oğlak
Pozisyon 10. ve 12. evlerinizde gerçekleşiyor. Hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, hayatınızın amacını saptayabileceğiniz bir görünüm. Öte yandan aile büyüklerinden birisinin rahatsızlığı nedeniyle hastane ziyaretleriniz bu yıl artabilir. Sizi geliştirmeyen veya size yük olan ilişkilerinizin bittiğini ve yenilerinin başladığını da bu yıl görmeniz mümkün. Olabildiğince değişime karşı durmamakta, yük olan ilişkileri bitirmekte veya bitmesine izin vermekte fayda olabilir.

Kova
Açı 9 ve 11. evlerinizde gerçekleşecek. Sosyalliğe aşırı bir şekilde iten bir görünüm. Yeni yaşam felsefeleri benimseyebilir, yeni eğitimler alabilir ve tüm bunlardan geleceğinizi şekillendirmek adına faydalanabilirsiniz. İlgi alanlarınız dahilindeki yeni insanlarla tanışacak ve çok şey öğreneceksiniz. Bu yıl değilse bile ilerleyen yıllarda bu insanlar kadersel döngülerinizde oldukça etkili olacaklar. Bir ekibe katılmak, bir grupla birlikte hareket etmek için çok uygun bir yıl. Hayat yolunuz, aldığınız bu yardımla birlikte bu yıl kısalıyor.

Balık
Pozisyon 8 ve 10. evlerinizde gerçekleşecek. Tanınmışlığınızı farklı bir boyuta taşıyacaksınız. Duruma ve nasıl kullandığınıza göre bu tanınmışlık iyi de olabilir, kötü de elbette. Sosyal statünüz de değişecek. Bu değişim kariyer alanında olabileceği gibi evlilik/boşanma yoluyla da gerçekleşebilir. Bir süredir sosyal statünüz açısından özellikle kötü olabilecek enerjileri temizleme ve arınma dönemindesiniz. Bu arınma bu yıl da devam edecek. Finansal açıdan yeniden yapılanma dönemi, borçları olanlar bu yıl tamamen temizlendiklerini görecekler.

 

Herkesin bu pozisyondan optimum fayda sağlamasını temenni ediyorum,

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın