Venüs Aslan Burcunda

 

 

Aşağıda okuyacağınız Venüs Aslan geçişine dair bu yazı ilk defa 21 Haziran‘da Zodyak Astroloji Dergisi’nin 12. sayısında yayınlanmıştır.

 

28 Temmuz 2019 – 21 Ağustos 2019

Sanatla ve sanatın el becerisi gerektiren konularıyla çok ilgili bir pozisyon. Zira Venüs ve Aslan sanat anlamına geliyor ve sanata iki kere vurgu oluşturuyor. Hâtta yansıdığı Boğa burcunu düşünürsek 3 kere. Kendisine göre 3. evi de yönettiği için el becerisiyle çok ilgili. Ayrıca sahne sanatlarını da temsil ediyor. Boğa burcuna yansıma ve fiziği, sesi veya el beceresiyle ön planda olmak. Elbette magazinel tarafı da oldukça ön planda. Aslan her şeyden önce görünür olmak ve realitesi 10. ev. Venüs burada 3. evi de yönettiğinden çok sık planlanmış magazin haberlerini de göreceğiz. Aslan çocukları da sembolize ettiğinden çocuklarla ilgili magazin veya asparagas haberler de olabilir bu. Ünlü sakallı bebek haberi de bir Venüs Aslan geçişinde yapılmıştı.

 

Aslan eğlenceli olabilir. Eğlence ile ilgili bir çok şeyde Aslan vurgusunu görürüz. Sadece magazin dünyası ile sınırlı değil; David Copperfield veya Nintendo haritaları gibi her türden eğlence. Eğlenmenin evrimsel bir gelişkinlik sürecinin sonucu olarak acıya daha yüksek dayanıklılık ve sosyal statü bildirme, yüksek sesli gülmenin dikkat çekme ile bağları ortaya konmuşsa da, temel işlevinin bazı deneylerde yakınlığı ölçme olduğu da saptanmıştır*. Eğlence dürüst bir mesajdır.*

İLGİLİ YAZI:  Darbe Olsaydı Türkiye

 

Öte yandan oldukça politik bir pozisyon da. Siyasî (Venüs) yöneticiler (Aslan) anlamına geliyor. İlginç bir şekilde ülkemizde hep darbelere ve darbe kalkışmalarına denk gelmiş. Venüs arzulanan şeylerdir ve Aslan burcunda da sadece görünür olmayı değil, yönetmeyi de arzular. Haliyle yönetme arzusunun da had safhada olacağı bir döneme giriyoruz.

 

Siyasî skandallara neden olan Ergenekon davasına yol açacak ilk operasyon da bir Venüs Aslan sürecine rastlar. Venüs Aslan yönetme arzusu içinde organize olabilir.

 

Venüs Aslan süreçlerinde ilişkilerle ilgili siyasî mevzuları da görebiliyoruz. Mesela Amerika’da eşcinsel evliliğin yasallaşması. Venüs bugünlerde Satürn Akrep pozisyonuna kare açı yaparak bir tabuyu ve yasayı yıkıyordu.

 

Siyaset ve Aslan yanyana geldiğinde elbette politik skandallara neden olan koşullar da olabiliyor. Monica Lewinski bir Aslan Venüs’üne sahipti ve yakın çevresinden söylenenlere göre dikkat çekmeyi ve çevresindeki kadınlarla rekabet etmeyi alışkanlık haline getirmişti. Öyle ki; Hillary Clinton’la bile. Ünlü aşk romanları yazarı Barbara Cartland’ın yanısıra ülkemizde bir evlilik programı olarak yer alan İzdivaç adlı program da bir Venüs Aslan sürecinde başlamıştı. Evlilik programlarının en çok eleştirilen yanı maddi gücü ölçmek iken, Barbara Cartland’ın romanlarındaki erkekler de her zaman güç sahibidir. Hatta bu gücü görsel açıdan açmak için Sylvester Stallone’nun rollerini temsil eden 5. evinin yöneticisi Venüs’ün Aslan burcunda konumlandığını yazmalıyım. Rocky ve Rambo serilerinde Stallone üstün bir fizik gücü canlandırıyordu. Venüs Aslan: Gücü arzulamak.

İLGİLİ YAZI:  Dünyada Yangınlarda Rekor

 

Aslan burcu yangınları yönettiği için Venüsyen bölgelerde yangın tehlikesi olabilir (Ne yazık ki geçtiğimiz Mars ve merkür Aslan gibi). Bir Venüs Aslan geçişindeki 2015 Bursa yangınlarında yüzlerce hektar ne yazık ki yanmıştı. Hem islamî bağları, hem “Yeşil Bursa” olarak anılması, hem de Türkiye’nin Venüs’ünün Bursa’dan geçmesi, bu şehri Venüsyen yapıyor**.

 

Sanat gibi yaşam gücüyle de ilgisi olması onun aydınlık taraflarından birisi. Aslan canlılık ve bağımsızlıkken; Venüs burada pozisyonlandığında canlanma ve aynı bitkiler gibi bir çiçeklenme döneminden bahsedebiliriz. Pozitif realite insanlar arasındaki duygu ve etkileşimi geliştirecektir.

 

 

 

* https://www.pnas.org/content/113/17/4682.short?rss=1

** İslam Venüs’le sembolize edilir. Hem İslam peygamberinin Boğa burcu olması ve lakabının el-emin olması hem de kutsal gününün Venüs günü olan Cuma olması gibi sebepler bulunur. Yeşil renk de Venüs rengidir.

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

2 thoughts on “Venüs Aslan Burcunda

  • 29 Temmuz 2019 tarihinde, saat 17:07
    Permalink

    Aslan stelyumlu biri olarak aslanla ilgili yazıları çok seviyorum :)) mars ve venüsü detaylıca anlattığınız yazılarınız var ama merkür aslanı bu kadar detaylı anlattığınız bir yazınızı göremedim. Öyle bir yazı da yayınlayacak mısınız?

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın