İnsanın Zodyak Yolculuğu

 

Dünyadaki tüm astrologlara göre, değişmeyen katı bir gerçeklik vardır: "Bir burçtan ibaret değilsiniz."

Bu yüzden bir burcu göklere çıkarmak/yermek, sahiplenmek/ sahiplenmemek kadar saçma bir şey yoktur. Her burç haritalarımızda tüm mevcudiyetiyle farklı alanlarda ve farklı şekillerde vardır. 

İlk 6 burç çok kişiseldir.

Koç burcu olmasa poponuzu koltuğunuzdan kaldıramaz, Boğa burcu olmasa kendi değerlerinizi yaratamaz, İkizler burcu olmasa konuşamaz, Yengeç burcu olmasa hiç bir yerde barınamaz, ihtiyaçlarınızı karşılayamaz, Aslan olmasa kendi kimliğinizi oluşturamaz ve bir onura sahip olamaz, Başak burcu olmasa en küçük bir sorumluluk duygusunu, örneğin cep telefonunuzun faturasını yatırmayı bile BECEREMEZSİNİZ.

Son 6 burç ise çok toplumsaldır.

Terazi burcu olmasa ikili ilişkilere giremez, seçimler yapamaz, Akrep burcu olmasa hayatta kalamaz, sevişemez, Yay burcu olmasa kendinizi toplumsal yapı içinde geliştiremez, kültür edinemez, Oğlak burcu olmasa bilimsel gerçekleri ve toplumsal kuralları kabul edemez, Kova burcu olmasa sosyal sistemler içinde yer alamaz, Balık burcu olmasa gözle görünmez, tarif edilemez bir dünyayı paylaştığınızın (mavi renk, çileğin tadı, homojenize toplum görüşü) FARKINDA OLAMAZSINIZ.

Şimdi bir daha düşünün. Teraziler sanatı sever denir. Sadece Teraziler mi? Balık merhametlidir. Sadece Balık burçları mı? Hayır! Başak analitiktir denir. Analitik olmayan bir insan liseyi bile bitiremez ki? Akrep derinliktir. Bir konuda çoğu kişi derindir zaten! Hepsi var bizde! Alt-üst düzey ve/veya başka şekil ve alanlarda. Bu burçları nasıl kullandığımızı onların haritadaki yöneticileriyle görüyoruz.

Ve hiç bir burç (ve gezegen) iyi-kötü diye ayrılmaz.

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Yorumu ve Burçlar (24 Haziran Haftası)

Sadece iyi ve kötü diye adlandırdığınız şeyin şekli değişir. Koçtaki kötülük kavga, yaralama, Boğadaki kötülük at gözlüklülük, hedonizm, İkizlerdeki kötülük dedikodu, bilgiyi yanlış kullanma, Yengeçteki kötülük faşizm, bağnazlık, Aslandaki kötülük sağlıksız ego, alaycılık, Başaktaki kötülük eleştiri, kompleks, Terazideki kötülük rüşvet, görüntüden ibaretlik, Akrepteki kötülük taciz, manüplasyon, Yaydaki kötülük şehvet, dogma, Oğlaktaki kötülük kastlara ayırma, elitistlik, Kovadaki kötülük sırf muhalefet için muhalefet, düzgün bir sisteme bile çomak sokarak onu bozma, entropi yaratma, Balıktaki kötülük yalan, gizlilik.

Tüm bir zodyak kuşağı aslında "mükemmel insan"a ulaşma zinciridir.

Koç burcu Tabula Rasa'dır. Yeni doğandır. Koç'un bir öncesinde Balık vardır ve o evrensel çorbadır, ilkel denizdir, Galaxia'dır, anne karnı koşullarını ve toplumsal bilinçdışını temsil eder.

Yenidoğan;

Boğa burcu ile dokunmayı, somut değer oluşturmayı,

İkizler ile soru sormayı, bilgilenmeyi,

Yengeç ile birliktelik kavramını, aidiyeti,

Aslan ile ilk kişilik oluşumunu (ilkokul),

Başak ile ilk sorumluluğu ve sosyalleşme sancılarını (kütüphane kolu olma, çöpü dışarı atma, ilk kompleksleri edinme),

Terazi ile düzgün bir görünüş, davranış ve üslup geliştirmeyi (böyle davranırsam veya konuşursam sevilirim/ sevilmem, ilk ikili ilişki), 

Akrep ile daha soyut ve tabusal manevi güçleri (seks, falcılık, metafizik, ilk hayati tehlike belki de),

Yay ile toplumsal bilinç oluşturmayı ve toplumsal bilgiyle kaynaşma veya ayrışmayı (Boğaziçi mezunuyum. Kasımpaşalıyım. Budistim. Bugün Paristeydim. 6 dil biliyorum. Kuran'ı hatmettim. Astrolojiye inanmam. vs.vs.)

Son 3 burçla birlikte gerçek bilgelik başlar:

Oğlak ile bazı katı ve acı gerçeklikler olduğunu ve hem toplumsal hem de kozmik kuralların bize iltimas geçmeyeceklerini, diğerlerine göre özel bir insan olmadığımızı kabul etmek zorunda kalırız.

İLGİLİ YAZI:  Transit Güneş Oğlak Burcunda

Kova ile krizlerle yüzleşiriz ve kozmik planda krizlerin ne olduğu çok önemli değildir, önemli olan onlara verilen tepkilerdir. Bu aşamada istisnalarla karşılaşır ve alternatif çözüm yöntemleriyle "doğru olanı" yapmaya çalışırız veya çalışmaz muhalefet oluruz.

Balık ile akışa karşı yüzmek yerine, akışta kalarak (çünkü bu noktada karşılıksız yardım vardır!) kendi yönümüzde yüzmek gerektiğini anlarız. Balıkta herşey homojenizedir. İyi ve kötü yoktur, her şey vardır, önemli olan zenginliğin ve çeşitliliğin değeridir. Hitler bile buradadır ve o bile bir parçamızdır. Neyse, Balığı bu kısıtlı dille ve kelimelerle anlatmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum… Belki de ben de anlayamamışımdır, bunun bir garantisi var mı?

Tüm burçların aydınlık ve karanlık taraflarını taşır, yaptığınız seçimlerle bunları parlatır veya çamura bularsınız.

Bazılarının en kötüsünü bazılarının en iyisini yazmaya çalıştım.


Ama en önemli gerçek şu ki ne olursanız ve ne isterseniz isteyin en önemli şey "durduğunuz yeri" ve "doğru davranmayı" seçmektir. Ve lineer bir zaman kavramı yoktur.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın