Sahte Doktor Ayşem Özkiraz

Mars’ın İkizler burcunda seyahat ettiği, cerrahiyi sembolize eden Akrep burcu tutulmaları süresi boyunca, Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde ‘pratisyen hekim’miş gibi davranan Ayşem Özkiraz, geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Doğum saati elimizde olmasa bile, sahte kimlik doğum tarihi mevcut.

 

Terazi Burcu Gölgelerinde Neler Var?

Ayşem Özkiraz bir Terazi Güneş’i. Adli Astroloji öğrencilerimle de paylaştığım üzere Terazi burcundaki suç potansiyelleri genel olarak para üzerine. Zanlıda ise, İkizlerdeki gibi ustalıksız değil, tam aksine ustalıklı hazırlanmış evraklar görünüyor, suç ortağı/ortakları oluyor ve genel olarak sistem açıklarından faydalanmak göze batan Terazi özellikleri (Terazi konusu Ayşem 25 Kasım’da yakalanmadan önce, 17 Kasım’da işlenmişti). Ayrıca yakalandıklarında prosedürlere uyuyorlar ve “başkalarını suçlamak” eğiliminde oluyorlar.

 

 

35 Bin TL ve Üstü

Ayşem Özkiraz da Terazi gölgelerine uyuyor. Ayşem’in babası Ali Özkiraz, tıp kitapları için traktörünü satıp, parasını kızına gönderdiğini söyledi (35 bin TL). Ayşem Özkiraz ayrıca abisinden de para istemiş (miktar haber kaynaklarında geçmiyor). Eşinden ayrıldığı için 2012 yılından beri kızıyla görüşmediğini söyleyen Ali Özkiraz ayrıca iki yeğeninin de kızına burs verdiğini söyledi. Yani Ayşem Özkiraz’ın (Ayşe gerçek adı) maaş almaması, maddi menfaati olmadığını göstermiyor.

 

 

Sahte Evrak

Ustalıklı hazırlanmış evraka da rastlıyoruz Ayşe’de. Yukarıdaki resimde 7 adet sahte belge ele geçirildiği görülüyor. Kendisini iyi göstermek için hazırlanan sahte plaketler de arkada görünüyor. Plaketlerden birisi onu dönem birincisi yapmış. Ayşe’nin ayrıca kendisine gönderdiği bir çelenk de var. Çelenk Çapa’dan gelmiş gibi gösteriliyor.

İLGİLİ YAZI:  İlker Başbuğ’un Tahliyesi

 

 

Suç Ortakları

Terazi burcunda genel olarak suç ortağı da (veya ortakları) aramak gerekiyor tedbir için. Ayşe için sahte evrakları hazırlayan kişiler suç ortakları. Şaşırtan bir haber ise ifadelerden sonra ortaya çıktı. Ayşe’nin verdiği ifade ile sahte bir beyin cerrahı da 3 gün sonra, 28 Kasım’da yakalandı.

 

Aile Baskısından Korktuğunu Söyledi

Ayşe direkt olmasa da, indirekt bir nitelikle ailesini suçladı ve tüm bunlara sebep olarak aile baskısından korkmasını söyledi. Medyada yer alan annesi ise şaşkınlık sergiledi.

 

Sevgilisi yakalattı

Bu arada Terazi Güneş’inin 5. eve (çocuk), Balık burcuna (tıp) yansıdığı da görülüyor. Orada sadece çocuk doktoru olduğu yalanı yok. Sevgilisine (5.ev) söylediği yalan da var. Aslında onu yakalatan da bu oldu. Astsubay sevgilisi ile olan nişan törenini, “annesinin açık kalp ameliyatı” olacağı yalanı ile iptal etti. Çünkü o ara Instagram’dan tanıştığı bir başkası ile (acaba zengin mi?) görüşmeye başlamıştı. Bu kişi Ayşe’nin yalanlarını fark edince astsubay sevgilinin telefonuna ulaşarak ona olan biteni açıkladı. Ve aldatılan sevgili de hastaneyi arayarak olayın ortaya çıkmasını (Güneş) sağladı. Ayşem hastanede bir doktorla arkadaşlık kurarak bunları yapabilmişti. Kendisini “meslektaş” olarak tanıtmıştı. Güneş meslektaşları sembolize eden 11. evi de yönetiyor.

 

 

 

Terazi Güneş’in dispozitörü Yay Burcundaki Venüs

Adli astrolojide Yay burcunun gölgelerinden bir kaç tanesi “aşırıya kaçmak” ve haddini aşmak. Bu yalanları söylerken aslında dikkat edilirse kendisini abartıyor. Basit bir çocuk doktorluğu ile kalmıyor. Ameliyathanelerden fotoğraf paylaşıyor, hatta dikiş atıyor, fakülteyi birinci bitirdiğini söylüyor, kendisine gönderdiği çelenkte bile “Çapa’nın gururu” yazıyor vb. Venüs, Mars ve Pluto ile de kavuşarak olağanüstü bir çaba sergiliyor. Belki dispozitör bu halde olmasaydı olay bu raddelere gelemezdi. Ve para ile ilgili 2. evde.

İLGİLİ YAZI:  Amerika ve Rusya

 

Güneş’in Karşısında Olmak. Claritas, Aydınlanma Fazı ve Mekansızlık

Dispozitör bu halde olmasaydı, olay bu raddeye gelmezdi ve Satürn de Güneş’in karşısında olmasaydı bu bir suç olmazdı ve olay da aydınlanmazdı. Satürn’le açı kuran gök cisimleri, özellikle kare ve karşıtlar; suçla oldukça ilgilidirler. Zira Satürn yasaları sembolize eder ve yasaların çiğnenmesini de bu yolla, Satürn üzerinden görürüz. Astroloji Eğitimi 3 kitabımda, Claritas asaletinden bahsetmiştim. Aslında yıllardır Zodyak Astroloji Dergisi‘nde de örneklerini paylaştığım bir asalet. Satürn klasiklerde meslek yöneticilerinden birisidir ve 6. evde yer alarak mesleğe 2. vurguyu yapıyor. Ve Satürn claritas. Yani aydınlanma fazında. Terazi Güneş’i sayesinde mesleki durumu aydınlanıyor. Bu arada bu yazıyı yayınladığım bugünlerde de Mars İkizler burcunda claritas.

 

Ve Satürn ayrıca mekansız. Hastanede ama orada mekanı yok. Satürn Koç mekansızlığının olumlu anlamını aslında ABD’nin kurucusu George Washington’da, ulu önderimiz Atatürk’te, yeni Rusya’nın kurucusu Mihail Gorbaçov’da görmüştük. Ayşe’de olumsuz çalıştırma var. Satürn için Astroloji Eğitimi 1 kitabımda, sayfa 231’de şunları yazmıştım: Ya etik ve uzmanlık konusunda en üst düzeyi gösterir veya “Hemen hemen her sistemde, tıpta, astrolojide, bilimde, sisteme musallat olmuş, en alt düzeyde yer alan kopyalar vardır.” Satürn’ün bir ortası yok evet.

 

Mesleğin diğer sembolü Ay ise İkizler burcunda ve Terazi Güneş’le üçgende. Satürn’le de iradi açıda. Çok rahat, çok profesyonel 🙂

İLGİLİ YAZI:  Soğuk Savaş

 

Merkür’ün 12. evi Yalanlarla İlgili

Orada, Akrep burcunda Merkür, Chiron’la kavuşumda dururken neden Terazi Güneş’inden bahsedip duruyorum? Çünkü daha evvel, yalancıların Merkür’ünün 12. evinin önemine dikkat çekmiştim. Ve esas oğlan o nedenle Terazi Güneş. o yazıyı kaçırdıysanız şu linkten okuyabilirsiniz: Hangi Merkür Nasıl Yalan Söyler?

 

Elbette didiklenecek ve ana sembole katkı sağlayacak (harita bir bütündür malum) daha fazla sembolik olduğunun farkındayım. Ama Selin kek yapmış ve sizi de incelemekten mahrum bırakmayayım. Okuduğunuz için teşekkürler ve sevgiler.

 

Not: Doğum tarihi de sahte. Ama o doğum tarihi bize claritas 🙂

 

Devrim Dölen Gürbak

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın