Jüpiter Başak Burcunda

 

 

Jüpiter gezegeni 11 Ağustos 2015 saat 14.11’den itibaren Başak Burcu’nda hareket etmeye başladı ve 09 Eylül 2016 tarihine kadar Başak burcunda kalacak. Bu süreç içinde durağan günleri dahil 5 Ocak-12 Mayıs 2016 arasında yaklaşık 4 ay geri harekette olacak. Bu tarih aralığında Jüpiter etkisini biraz yitirmekle, dağıttığı şans konularında yavaşlama getirmekle birlikte retro zamanlarının her zaman karmik dönemler olduğuna inanmışımdır. Belki de o dönemde eskiden tamamlayamadığımız, eksik bıraktığımız konuların, şansların yeniden tamamlanmak üzere altın tepside önümüze geldiğine tanık olabiliriz. Bekleyelim görelim diyorum.

Jüpiter gezegeni her burçta yaklaşık 1 sene kalır ve farklı alanlarda şanslar getirir. Başak burcundaki bundan önceki ziyareti 27 Ağustos 2003-25 Eylül 2004 arasındaydı, bir düşünün bakalım o dönemde hayatınızda hangi alanlarda genişleme, bolluk, şans yakaladınız? Ve aşağıdaki yükselen burcunuza göre hayatınızda hangi olumlu değişimleri yaşadınız? Örneğin ben yükselen boğa olarak o dönemde “Çocuklar” alanımda dolaşan Jüpiter sayesinde aynı sene doğan ikiz bebeklerimin bakımıyla ilgileniyordum. Jüpiter zaten çifte şansı ve bolluğu anlatır. Benim haritamda sembolik nasıl eksiksiz çalışmış değil mi? 🙂 Aynı dönemin benzeri şimdi gene başlıyor. Bu geçişinde de bana çocuklarımla ilgili güzel olaylar getireceğine inanıyorum, hatta bir kısmını yaşamaya başladık bile.

Jüpiter’in Başak burcunda olacağı dönemde;
-İşlerimizde genişlemeler yaşayacağız. İş yoğunluğumuz artacak, kendimizi aynı anda birden fazla işi yaparken bulabiliriz. Çalışma hayatı bağlantılı şans ve fırsatlara açık olacağız. Sorumluluklarımız, iş yükümüz ve çalışma hayatımız bağlantılı gelirlerimiz artacak, işleri yerine getirmek için her zamankinden daha disiplinli çalışacağız.

-Jüpiter’in haritamızdan geçtiği alanlarda daha detaylı ve planlı hareket edeceğiz. “Dereyi görmeden paçaları sıvama” sözünde olduğu gibi riskli hareket ve atılımlardan kaçınacağız. Mantık her şeyden önde gelecek.

-Kendimizi diğer insanlara karşı daha eleştirisel dozda ifade edeceğiz. Her şey, herkes mükemmel olsun diye çevremizdekileri canından bezdirmeyelim tabi. Bu dönemde insanlar ve olaylara karşı daha anlayışlı olmamız, olayların güzel yanlarını da görmemiz bizim için iyi olur.

-İşlerimiz mükemmel ve eksiksiz olsun derken tabi fiziksel ve psikolojik yıpranmalara da açık olacağız. Jüpiter geldiği yeri genişletirken maalesef olumsuz şeyleri de genişletebiliyor. Tedbirli olmakta fayda var. Sindirim, hazımsızlık, gaz problemleri, bağırsak sorunlarında artış gözlenirken, korkarım ki kanser vakalarında da fazlalaşma yaşanabilir, tetkiklerimizi ihmal etmemeliyiz.

-Bu dönemde sağlıklı ve doğal beslenme yolları her zamankinden daha fazla ilgimizi çekebiliriz. Metabolizmamıza zararlı olduğunu düşündüğümüze besinlerden kaçınmak ve kilo kontrolü konusunda daha iradeli davranabiliriz.

-Bu süreçte kendimizi daha fazla okurken, yazarken, kültürel faaliyetlerde bulunurken bulabiliriz. İş yerimiz kanalıyla dış ülkelerle ilgili seyahatlerimiz artabilir. Yurt dışı bağlantılı iş yapmak isteyenlerin şansının artacağı bir dönem olacaktır.

-Üniversiteler ve yüksek okullarla ilgili yeni düzenlemeler, tüzük ve kanunlar gündeme gelebilir.

-Jüpiter Türkiye’nin haritasında 3. ve 4.ev alanlarından geçecek. Ülke komşuları, ülkenin iletişim ağı, gazeteler, gazeteciler, taşımacılık, ülke toprakları, tarımsal faaliyetler alanlarında genişlemeler görülebilir. Bu dönemde özellikle Eylül 2015 sonunda ülkemizin Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapacak olan Jüpiter, ülkemizi bazı kadersel yol ayrımlarına getirebilir. Natal Jüpiter, TR’nin 5/11 aksında olduğundan dolayı ilgili tarihlerde seçimlerin tekrarlanması gündeme gelebilir. Yani kanımca 23 Ağustos’ta hükümet kurma işlemi gerçekleşmeyecek ve Eylül sonunda ülke yeniden seçimlere gidecektir.

 

Gelelim Jüpiter’in burçlar üstündeki etkilerine: Öncelikle yükseleninize sonra öz burcunuza göre okumanız önemlidir. Ama elbette bu yorumların çok fazla genel olduğunu, kişisel olmadıklarını, yani haritanızındaki pozisyonlara göre olmadıklarını aklınızdan çıkarmamalısınız.

İLGİLİ YAZI:  Aralık 2016 Merkür Durakta

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ:
Son 1 sene içinde Jüpiter sayesinde hayatın eğlenceli yanlarını, aşk ve çocuklarınızla ilgili alanı deneyimlediniz, belki her zamankinden daha fazla seyahate gittiniz, spor yaptınız ve yeni bir hobi geliştirdiniz. Ama şimdiden sonra Koçlar her zamankinden daha fazla çalışacak, iş arıyorsanız bulacak, yanınızda çalışan astlar konusunda ve çalışma hayatında çok daha fazla şanslı ve söz sahibi olacaksınız.

Ev hanımı olan Koç’lara da iş hayatından yana gelen bu şansı değerlendirmeleri için kendi yeteneklerini değerlendirerek çalışma hayatında maddi manevi tatmin yaşamalarını tavsiye ederim. Herkesin farklı alanlarda yetenekleri vardır, bir düşünün bakalım, hangi özel yeteneğinizi değerlendirip ailenize katkıda bulunabilir, çalışma hayatında ben de varım diyebilirsiniz?

Gündelik hayatınız renklenecek, rutin işlerle daha fazla ilgilenecek, belki bundan dolayı biraz fiziksel yıpranma yaşayacak olabilirsiniz. Sağlık hayatınızı ihmal etmemeniz yerinde olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA:
Jüpiter Başaktayken yükseleninize astrolojideki en güzel açılardan biri olan 120 derecelik açıyı kuracak, bence çok güzel. Bu güzel açıdan yararlanacağınız alan başta çocuklarınız ve aşk yaşantınız olacak. Umuyorum ki çocuklarınız ile ilgili sorunlarınız varsa çözüme ulaşarak iletişimizin artacağı, çocuklarınızdan yana güzel haberler alacağınız bir yıl olacaktır. Ayrıca aşk hayatınızda canlanma yaşayabilir, yeni flörtsel ilişkileri ve yeni hobisel ve sporsal faaliyetleri deneyimleyebilirsiniz.

Yükselen Boğalar, geçen 1 sene boyunca, evde çok fazla kaldılar, sosyalliği az yaşadılar, kilo alan Yükselen Boğa’lar çok oldu, bir nevi inziva dönemi idi. Ama artık hayatınız hareketlenecek, tabiri caizse kanınız daha hızlı akacak. Ayrıca kendinize olan güveniniz artacak, kimliğinizi ve benliğinizi daha rahat ortaya koyacaksınız.

Hobileriniz, sanatsal yetenekleriniz artacak, sportif faaliyetlere her zamankinden daha fazla zaman ayıracaksınız, bedeninizin şekle girdiğini görüp motive olacaksınız. Bu güzel enerjiden faydalanın derim smile emoticon

Aynı zamanda bebek sahibi olmak isteyen Boğa’lardan da müjdeli haberler duyacağımız bir dönem olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:
Son bir sene içinde Jüpiter’i kardeşler, iletişim ve seyahatler arasında deneyimlediniz, kardeşlerinizle iletişiminiz artmış, seyahatlerinizde fazlalaşma görülmüş olmalı. Şimdi Jüpiter transitini ev ve eve ait konularda genişlemeler olarak yaşayacaksınız, artık evde ailenizle birlikte daha fazla zaman geçireceksiniz. Belki yeni bir arsa veya emlağa sahip olacak, evinizde tadilat yapacak, belki evinizi değiştirecek, çok beğendiğiniz bir eve sahip olacaksınız, yeni bir ev kiralayacak veya kendi ailenizi kuracaksınız. Ailede genişleme derken ailenize yeni üyelerin katılacağını göreceksiniz(örneğin ben bu alanı geçen sene deneyimledim ve ailemize uzun zamandır istediğimiz evcil hayvanımız katıldı), bebek isteyen İkizler’den güzel hamilelik haberleri alabiliriz.

Evinizde vakit geçirmekten daha fazla keyif alıp, evinizle daha çok ilgileneceksiniz, gelen gideniniz, misafirleriniz, aile ile evde geçireceğiniz güzel vakitler artacak.

Evliyseniz ve eşiniz çalışıyor ise, eşinizin kariyerinde yeni bir şans yakalaması, iş değişikliği yapması, terfi, zam alması da mümkün.

Sadece sizi uyarmam gereken bir konu; genetik, aileden kalıtımsal yolla gelen hastalığı olan İkizler’in sağlık tetkiklerini yaptırması önemli, ihmal etmeyiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:
Son 1 sene içinde Jüpiter etkisini parasal değerleriniz, üretiminiz, yetenekleriniz, mal varlığınızla ilgili alanlarda yaşadınız. Belki ev veya araba satın aldınız, gelirlerinizi artıracak imkanlarla karşılaştınız. Bu sene içinde artık eğitim hayatında olan Yengeçler’den güzel haberler duymaya başlayacağız. Uzun zamandır başlamak istediğiniz eğitim varsa bu sene düğmeye basabilirsiniz. Ticaret yapan Yengeçler varsa işlerinde bir genişleme ve bollaşma getirecek, yakın akrabalar ve kardeşlerden yana şanlı ve güzel haberler alacağınız bir dönem olacaktır.

İLGİLİ YAZI:  Mars Aslan Burcunda

Kısa seyahatleriniz artacak, leyleği havada göreceksiniz, hadi hayırlısı diyorum. Bununla beraber okumaya, araştırmaya, entelektüel bilgiye olan merakınız artacak.

Seminerler veren/konuşmacı olan Yengeç’lerin işlerinde artışlar olacak, zihinsel dünyaları genişleyecek, iletişimleri zenginleşecektir. Ama bununla birlikte dedikodulardan yana biraz başınız ağrıyabilir, dikkatli olmanızı öneririm. Güvenmediğiniz kişilere sır vermemenizde fayda var.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:
Jüpiter yaklaşık 1 sene sizin burcunuzda seyahat ettikten sonra Başak burcuna geçti ama bu 1 sene içinde size çeşitli şanslar sunarken maalesef kilo almanıza ve hastalıklarınızın artışına neden oldu. Şimdiden sonra iyi haber, bu sefer de sizin parasal değerleriniz, üretiminiz, yetenekleriniz, mal varlığınızla ilgili alanda şans sunmaya devam edecek. Belki ne zamandır almak istediğiniz eve veya arabaya sahip olacak kendi kazandığınız maddi değerlerde artış olduğunu, yatırımlarınızın arttığını göreceksiniz.

Ayrıca eşinizin ortaklıktan elde ettiği gelirlerinde, kendi üreterek kazandığı değil dolaylı yoldan elde ettiği paralarda, mal mülkte, miras, prim konularında da artışlar gelebilir. Yalnız uyarmak isterim, para geldiği gibi gider de. O yüzden siz siz olun bir yandan da tasarruf yapmayı unutmayın, zaten Başak bize tam da bunu söylüyor. Aksi taktirde Jüpiter’in size sağladığı bu şansları iyi değerlendirmemiş olursunuz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK:
Son 1 sene içinde Jüpiter transiti açısından zor dönemler geçirmiş olmalısınız. Kendinizi insanlardan çekmiş, yalnız ve izole kalmak istemiş, arkanızdan çevrilen işlere ve gizli düşmanlıklara tanık olmuş, bir nevi psikolojik zorlanma yaşamış olabilirsiniz. Ama bu dönemde en şanslı grubun siz olduğunuzu söylemem lazım. Çünkü diğer burçlar belli alanlarda bu şanstan yararlanırken siz genel motivasyonunuz, sağlık, sosyalliğiniz, ortaklıklarınız, kazançlarınız, ikili ilişkileriniz gibi tüm alanlarda bu şansa her zamankinden daha yakın olacaksınız, hayatınıza canlılık gelecek, seyahatleriniz artacak, farkındalığınız gelişecek, öğrenme aşkınız artacaktır.

Daha hoşgörülü olacak, kişisel gelişiminiz hızlanacak, yurtdışı ile bağlantılı işlerinizde, eğitiminizde artış olup, hayattan daha fazla keyif alacaksınız. Umarım Jüpiter’in burcunuzdaki bu güzel transiti sırasında tüm isteklerinizi gerçekleştirme fırsatı yakalarsınız.

Hayatın her alanından daha fazla zevk ve keyif almaya başlayacağınız için ee bir miktar da kilo almanız kaçınılmaz olacak. Belki şimdiden bilmek ve tedbirinizi almak istersiniz smile emoticon

Jüpiter bu süreçte hastalıkları da büyüteceğinden dolayı rahatsızlığı olan Başaklar’ın sağlık taramalarını ihmal etmemelerini öneririm.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ:
Son 1 senede Jüpiter transiti sayesinde, sosyal çevreniz, kariyer gelirleriniz alanında artışlar gözlemlediniz, bu alanlarda yeni imkanlarla karşılaşmış olmalısınız. Şimdiden sonra ise hayal gücünüzün ve yaratıcılığınızın artacağı, çalışma hayatınızda daha fazla manevi tatmin yaşayacağınız, kendi içinize dönerek ruhunuzu besleme sürecine yöneleceğiniz, ruhsal ve bedensel sağlık açısından daha şanslı olacağınız bir dönem başlıyor.

Şifalandırma yeteneği olan Teraziler için gayet üretici bir dönem. Kendinizi yardım kuruluşlarına adayabilir, gönüllü çalışmalarda bulunabilir, insanlara bu yolla yardım ederek manevi tatmininizi artırma yoluna gidebilirsiniz.

Eğer evliyseniz ve eşiniz çalışıyorsa, eşinizin çalışma hayatıyla ilgili güzel haberler alabilir, uzun zamandır iş değiştirmek isteyen ama başaramamış eşinizin bu dönemde bu alanda şanslı olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Sizi de uyarmam gereken konu, bu dönemde gizli düşmanlarınız artabilir, sizi kıskanan, size engel olmak isteyen insanların arkanızdan iş çevirdiğine tanık olabilirsiniz. Ayrıca eşinizin sağlık konularına da önem vermeniz de önemli olacaktır.

İLGİLİ YAZI:  Jüpiter ve Satürn Gerileme Hareketinde

AKREP VE YÜKSELEN AKREP:
Son 1 senelik süreç içinde çalışan Akrepler hayatlarının çok büyük bir kısmını kariyere ayırdı, sosyalleşme ve arkadaş çevresine istediği kadar vakit ayıramadı. Şimdiden sonra Jüpiter’in desteğiyle daha fazla sosyalleşmeye, arkadaşlarınızla daha keyifli zamanlar geçirmeye, yeni arkadaşlar edinmeye, varsa çocuklarınızla paylaşımlarınızı artırmaya, geleceğe dönük plan ve projelerinizi netleştirmeye, internet ve kitle iletişim araçlarından daha fazla faydalanmaya, bir blog veya yeni bir internet sitesi açmayı düşünüyorsanız buradan gelecek şanslara ve kazançlara daha yakın olacaksınız.

Özgür davranma isteğinizde artış olabilir, kendinizi her zamankinden daha marjinal hissedebilir, konsantrasyonunuzu gelecek planlarına yönlendirebilirsiniz.

Kariyerinizden ve annenizden, aileden, hayatınızdaki otorite figürlerinden gelen gelirlerinizi artırma konusunda her zamankinden daha şanslı olacaksınız.

Hem çalışacağınız, hem de sosyal ve eğlenceli bir dönem sizi bekliyor.

YAY VE YÜKSELEN YAY:
Çalışma hayatındaki emekleriniz artık sonuca ulaşacak. Kariyer hayatında Yay’ların yükselme şansı bulacağı, terfi ve zam alacağı, işten yana yüzlerinin güleceği, yeni bir iş bulacağı, sosyal statü açısından daha fazla güçleneceği, itibarınızın artacağı, işinizde yükseleceğiniz, kariyer hayatında sağlam adımlar atacağınız, toplum önünde daha çok göz önünde olacağınız, hem kendi hem eşinizin aile ve aile büyüklerinden yana şanslı olacakları bir dönem başlıyor.

Aile büyükleri ile arası bozuk olan yükselen Yayların ilişkileri canlanacak. Anne ve babası hayatta olan Yay’ların, ebeveynlerinin sağlıklarıyla ilgilenmelerini tavsiye ederim.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:
Jüpiter’in burcunuza yapacağı 120 derecelik astrolojideki en güzel açı sayesinde siz de en şanslı burçlardan biri olacaksınız.

Umutlarınızın ve dini inançlarınızın arttığı, daha fazla seyahat edeceğiniz, öğrenme ve öğretme aşkınızın yükseleceği, yabancı kültürlere merak duyacağınız, eğitime önem vereceğiniz ve uzun zamandır istediğiniz eğitime zaman ayıracağınız, yabancı dil, basın yayın gibi konularda atılım yapacağınız, ticaret ve yurtdışı satışlarla uğraşan Oğlak’ların işlerinde başarı sağlayacağı bir yıl olacaktır.

Bilgeliğiniz artacak, hayat görüşü ve fikirlerinizi geliştirip umutlarınızı besleyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz, ayrıca astrolojiye de merak geliştirebilirsiniz.

Sizi uyarmam gereken konu ise, davalarınızda ve eşinizin muhatap kalacağı dedikodularda artışlar olabilir, bu noktalarda tedbirli olmanızda fayda var.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA:
Son 1 sene içinde Jüpiter transitini evlilik, ortaklık, mahkemeler, davalar alanında deneyimlediniz. Bu alanlardaki olaylarda genişlemeler ve düşmanlıklar yaşamış olabilirsiniz. Şimdiden sonra kariyer hayatına önem veren Kova’ların bu sene kendi kazanımlarından ziyade ortaklıklarından ve eşten gelen gelirlerinde, prim, burs gibi konularında şansları olacak. Kredi çekmek isteyen Kovalar uygun şartlarda kredi bulabilecek, parasal davalarınız varsa olumlu sonuçlandığını ve başkalarının kaynaklarından faydalanma konusunda şanslı olduğunuzu ve evliyseniz eşinizin gelirinde artış olduğunu göreceksiniz.

Uyarmam gereken konu da; sağlık açısından sizi zorlayan –özellikle cinsel organlar, kasıklar, prostat, hemoroid gibi konularda- sağlık taramalarınızı ihmal etmeyip, ameliyat gerektiren durumlar varsa tedbirinizi alınız.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK:
Son 1 sene içinde Jüpiter transitini çalışma hayatınız, günlük sorumluluklarınız ve sağlık alanında yaşadınız. Şimdiden sonra yeni bir ortaklık kurmanız, danışmanlık yapmak istiyorsanız hayata geçirmeniz, yaşamınıza yeni bir partner, sağlam dostlar katmanız konusunda şanslı olacaksınız.

Evlenmek isteyen Balık’ların şansının artacağı, sosyalliğinizi geliştireceğiniz, daha çok insan içinde olacağınız bir dönem olacaktır.

Yalnız bununla birlikte açık düşmanlıklarınızın, davalarınızın ve rakiplerinizin artacağını gözleyebilirsiniz, dikkatli olmanız gerekir.

 

Bu güzel dönemde herkese mutlu transitler dilerim.

Sevgilerimle,

Pınar GÜRÇAY

Astroloji Akademisi Mezunu

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın