Arap Noktaları Semineri

 

Astrolojide Arap Noktaları, üç değişkenden oluşan gösterge denklemleridir. Haritalarda spesifik detaylandırmalar için kullanılırlar. Örneğin bir harita incelemesinde mesleğe ait göstergelere bakarken, mesleğe ait bir Arap Noktasını da inceleyerek ek bilgi ve detay elde edersiniz. Hemen hemen her konu için bir Arap Noktası vardır veya türetilebilir; Kader noktası, suda seyahat noktası, zeytin noktası, rekolte noktası, zayıflama noktası, evlilik noktası, ölüm noktası, finansal büyüme noktası vb.

 

Arap Noktalarını sadece potansiyelleri görmek için değil, gelecek tahmini yapmak için de kullanabilirsiniz. bu noktalar kendisine has bir zaman lordu tekniği ile yürütülür (özellikle Zodiacal Aphesis).

 

Tarihçesi oldukça eskidir. Binlerce yıl önceden günümüze gelen bir hikayede geçer. Bu hikaye astronomlar tarafından sanki astronomiye aitmiş gibi anlatılsa da, söz konusu olan şey astroloji ile, Arap Noktalarını kullanarak gelecek tahmini yapmaktır (astronomi değil yani). 2011 yılında Facebook sayfamda bu linkte paylaştığım hikaye şu:

 

“Tanrıları reddeden Thales, herşeyin cevabının doğada, astrolojide olduğuna inanıyordu. Bir gün kendisinin fakirliği ile alay edilince astrolojiyi kullanarak bir sonraki sene zeytin rekoltesinin yüksek olacağını hesapladı ve ülkedeki tüm zeytin sıkma makinelerini erkenden kiraladı. Böylece aradan bir sene geçince tüm üreticiler onun makinelerini yüksek fiyatlarla kiralamak zorunda kaldı ve böylece onlara bir ders de vermiş oldu.”

 

Seminer Programı

  1. Gün: (29 Ağustos, 20:30): Arap Noktaları Giriş, Hesaplama ve Türetme, Solar Fire’a eklenmesi, Göstergelerin Yapısı Sohbeti,
  2. Gün (30 Ağustos, 20:30): Hermetik Noktalar ve Diğer Arap Noktalarında Püf Noktalar, Yorumlar
  3. Gün (31 Ağustos, 20:30): Athla Çemberi
  4. Gün: (1 Eylül, 20:30): Arap Noktalarının İlerletimi (Zodiacal Aphesis) ve Diğer Tahminsel Püf Noktalar

 

Bilgi ve Kayıt için lütfen Tolga Gürbak’la iletişime geçin: 0532 511 50 51

 

astrolojimarket.com üzerinden kayıt için bkz: https://www.astrolojimarket.com/arap-noktalari-semineri-pmu163

 

Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri kitabını satın almak isterseniz, aşağıdaki resme tıklayınız.

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın