Temel Seviye Astroloji Eğitimi (2017 Eylül)

 

Önemli Güncelleme: Burada duyurusu yapılmış sınıflar 29 Eylül 2017’de başlamıştır. Kayıtlı dersleri izleyerek derslere yetişmeniz artık ne yazık ki mümkün değildir zira kontenjanımız dolmuştur. Yeni sınıflarımız İzmir ve Online olmak üzere Şubat 2018’te açılacaktır.

TEMEL SEVİYE

Süresi: 32 Hafta/32 Kredi

 

Notlar:

Açılacak sınıflar:

Yüzyüze sınıf 1 ilk ders: 29 Eylül 2017, Cuma, 15:00 – 17:00

Yüzyüze sınıf 2 ilk ders: 29 Eylül 2017, Cuma 17:30 – 19:30

Online ilk ders: 29 Eylül 2017, Cuma, 20:00 – 22:00

 

Sınav ve Sertifika

Temel Seviye sınavını başarıyla geçenler Astroloji Akademisi Temel Seviye sertifikasını almaya ve eğer arzu ederlerse Orta Seviye programına geçmeye hak kazanırlar.

Sınav için 2 büt hakkı vardır, 2 bütte de kalan öğrenci kendi seviyesini online olarak 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz tekrar eder.

 

Esnek Şartlar

Yüzyüze öğrenciler kendi seviyelerinin online derslerine katılabilirler ve sınıflar arası eğer kontenjan doluluğu yoksa geçiş yapabilirler. Online öğrenciler yüzyüze katılma şansları doğduğunda ve kontenjan sorunu yoksa yüzyüze derslere girebilirler ve ek ücret ödemezler. Kaçırılan bir ders online olarak tekrar izlenebilir.

 

Eğitmen Devrim Dölen hakkında:

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 25 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı.

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Eğitimi Kayıt Başvurusu

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendir. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği’nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi’ni çıkartmaya başlamıştır.

Halî hazırda çeşitli kitap ve araştırma projeleri bulunmaktadır. Kedilerle birlikteliği, astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler (Devrim Yılmazer’le birlikte)

Temel Seviye 2: Burçlar (Devrim Yılmazer’le birlikte)

Temel Seviye 3: Evler (Devrim Yılmazer’le birlikte)

Temel Seviye 4: Açılar (Devrim Yılmazer’le birlikte)

Zodyak Astroloji Dergisi (Çok yazarlı)

 

 

 

 

Temel Seviye Ders Programı

1 Oryantasyon
2 Gök Cisimleri I (Babil ve Mısır)
3 Gök Cisimleri II (Babil ve Mısır)
4 Burçlar I (Babil ve Mısır)
5 Burçlar II (Babil ve Mısır)
6 Quiz
7 Bilgisayar Programları Dersi
8 Dispozitör
9 Evler I
10 Evler II
11 NG
12 Hermetik Yöneticiler I. (Babil ve Mısır)
13 Hermetik Yöneticiler II. (Babil ve Mısır)
14 Sunum veya Atölye
15 Quiz
16 Açılar I
17 Açılar II
18 Açı Kalıpları I
19 Açı Kalıpları II
20 Astrolojide Phi
21 Antiscia & Kontra Antiscia I
22 Antiscia & Kontra Antiscia II
23 Face, Term, Triplicty ve Yöneticiliklerin İşlevleri
24 Sunum veya Atölye
25 Quiz
26 Gök Cisimlerinin Fazları
27 Manilius Teknikleri
28 Sunum
29 Sunum
30 Deneme Sınavı
31 Eksik Tamamlama
32 Sınav
İLGİLİ YAZI:  Temel Seviye Astroloji Eğitimi 4 Mart

 

Diğer eğitim programlarından farkı:

Neo-klasik astroloji, temelde klasik astrolojiyi uygulayan ama çalıştığını deneyimlediği modern teknikleri de (Coğrafî astroloji veya Uranian astroloji gibi) içine alan bir sistemdir. Örneğin Uranüs, Neptün, Chiron ve Pluto gibi modern zamanlara ait gök cisimleri Satürn küresinde (onun uzantıları gibi) değerlendirilir ve hiç biri yöneticilik almaz.

Bu programda, özellikle gök cisimleri ve burçlar konusunda en eski kadim (Babil, Mısır gibi) kaynakların kullanımı mevcuttur. Bu kaynaklar günümüzde deforme olduğundan çeşitli kitap ve internet yazılarından bunları öğrenen kişiler çoğunlukla şaşırırır. Örneğin modern astrolojiye göre bilim ve deha Uranüs’le ilişkilidir, klasik astrolojiye göre ise bunlar Satürn’dür. Ezoterik bilimler modern astrolojide Akrep burcu ile ilişkilendirilirken klasiklerde Oğlak burcuyla ilgilidir. Oğlak burcu modern kaynaklarda soğukkanlı iken klasiklerde panikle ilgilidir. Bu örnekler oldukça fazladır. Ortaçağ astrolojisinde de safsatalar bir hayli fazla olduğundan (W. Lilly gibi), bunlara da şüphe ile yaklaşıyoruz ve irdelemekten çekinmiyoruz. Temel Seviye eğitimi bilgiye dayanan tüm sistemlerde olduğu gibi temel teşkil ettiğinden bunların sağlıklı tahminlerde bulunulması için mutlaka bilinmesi şarttır. Bizim programımızda Temel Seviye eğitimi esastır, ilerisi sadece teknik öğrenmektir.

Eğitim programında bilimsellik ve analitik zeka kullanımı da esastır. Eski veya yeni söylemlere, hipotezlere şüpheyle yaklaşmanın ve gerçeği anlamanın yollarını da (olasılık hesabı, korelasyon analizi vb. gibi) bu eğitim programında (Orta Seviye) ders olarak mevcuttur. Ek olarak astroloji karşıtlarına ait safsataları da inceleyeceğiz (Orta Seviye). Amacımız astrolojiyi söylemlere, çevirilere ve hipotezlere göre uygulamak değil, “bilimsel astroloji” yapmak ve böylece nokta atışı tahmin oranını % 90 civarlarında tutmak.

 

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Akademisi Kayıt ve Devam Şartı

 

Kayıt olmak için lütfen linki tıklayınız: https://astrolojiakademisi.com/wp/astroloji-egitimi-kayit-basvurusu/

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın