Orta Seviye Astroloji Eğitimi (16 Ekim 2018)

 

 

 

Yeni Orta Seviye Astroloji Eğitimi Sınıfları hem online hem de İzmir’de yüzyüze eş zamanlı olarak 26 yıllık deneyime sahip Devrim Dölen’in eğitmenliğinde başlıyor.

 

Temel Seviye eğitimini tamamlamış, burçlar, gök cisimleri, açılar, evler ve antiscia/kontra antiscia tekniğini öğrenmiş olanlar bu seviyeye kayıt yaptırabilirler.

 

 

 

ORTA SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMİ

Süresi: 36 Hafta/72 Kredi

 

Notlar:

Açılacak sınıflar:

Yüzyüze ilk ders: 16 Ekim 2018, Salı, 14:00 – 16:00

Online ilk ders: 16 Ekim 2018, Salı, 20:00 – 22:00

 

Sınav ve Sertifika

Program sonunda Orta Seviye sınavını başarıyla geçenler Astroloji Akademisi Orta Seviye sertifikasını almaya ve eğer arzu ederlerse uzmanlık programlarından birisine katılarak mezun olurlar. (Uzmanlık sınıflarına Temel seviye mezunları da katılabilmektedir. Böyle bir durumda Orta Seviye biter bitmez mezun sayılırlar.)

Not: Uzmanlık programları:

Dünya Astrolojisi (4 ay) (Eğitmen: Devrim Dölen)

Medikal Astroloji (3 ay) (Eğitmenler: Dr. Rânâ Çelikkol ve Devrim Dölen)

Psikolojik Astroloji (9 ay) (Gülden Bulut)

Horary Astroloji (3 ay) (Eğitmen: Devrim Dölen)

Integritas (3 ay) (Eğitmen: Devrim Dölen)

Finansal Astroloji (3 ay) (Eğitmen: SMM Dinçer Güner)

Uranian ve Kozmobiyoloji (Eğitmen: Devrim Dölen)

 

Orta Seviye Sınavı için 2 büt hakkı vardır, 2 bütte de kalan öğrenci kendi seviyesini online olarak 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz tekrar eder.

 

 

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Bilmenin Dezavantajları

Esnek Şartlar

Yüzyüze öğrenciler kendi seviyelerinin online derslerine katılabilirler ve sınıflar arası eğer kontenjan doluluğu yoksa geçiş yapabilirler. Mesela ders kaçırırsanız aynı akşam online sınıfa katılarak izleyebilirsiniz. Veya sadece pekiştirme amaçlı da katılabilirsiniz.

Online öğrenciler yüzyüze katılma şansları doğduğunda ve kontenjan sorunu yoksa yüzyüze derslere girebilirler ve ek ücret ödemezler. Kaçırılan bir ders online olarak tekrar izlenebilir.

Herhangi bir sebeple derslere devam edemezseniz kaydınızı dondurarak daha sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

 

 

Eğitmen Devrim Dölen hakkında:

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde, bazılarını da internet aracılığıyla  paylaştı.

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği’nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi’ni çıkartmaya başlamıştır.

Karate’de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir…

İLGİLİ YAZI:  Perşembe Sınıfı Sertifikalarını Aldı

 

Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları:

2018 Gökyüzü Takvimi (Almanak)

Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji

Asteroid Sözlüğü (Program)

Bitkiler: Astroloji & Mitoloji

Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler

Temel Seviye 2: Burçlar

Temel Seviye 3: Evler

Temel Seviye 4: Açılar

Zodyak Astroloji Dergisi

 

 

 

Orta Seviye Ders Programı

1 Prenatal Teknikler
2 Gezegen ASC Haritaları 1
3 Gezegen ASC Haritaları 2
4 Experientia Haritaları
5 Quiz
6 Hermetik Noktalar
7 Arap Noktaları
8 Athla Çemberi
9 Astronomi
10 Elle Harita
11 Quiz
12 Integritas 1
13 Integritas 2
14 Progress ve Solar ARC
15 Transitler
16 Tutulmalar
17 Zaman Lordları (Firdar, ZR)
18 ASC Profeksiyon
19 Gezegen Profeksiyonları
20 Solar Return
21 Diğer Return Haritalar
22 Quiz
23 Sinastri
24 Kompozit ve Davison
25 45, 90 ve 120 Dial Haritalar
26 Vertex Teknikleri
27 Eleksiyon 1
28 Eleksiyon 2
29 Coğrafî Astroloji 1
30 Coğrafî Astroloji 2
31 Rektifikasyon 1
32 Rektifikasyon 2
33 Iatromathematics
34 Horary 1
35 Horary 2
36 Sınav

 

 

Diğer eğitim programlarından farkı:

Neo-klasik astroloji, temelde klasik astrolojiyi uygulayan ama çalıştığını deneyimlediği modern teknikleri de (Coğrafî astroloji veya Uranian astroloji gibi) içine alan bir sistemdir. Örneğin Uranüs, Neptün, Chiron ve Pluto gibi modern zamanlara ait gök cisimleri Satürn küresinde (onun uzantıları gibi) değerlendirilir ve hiç biri yöneticilik almaz.

Bu programda, özellikle gök cisimleri ve burçlar konusunda en eski kadim (Babil, Mısır gibi) kaynakların kullanımı mevcuttur. Bu kaynaklar günümüzde deforme olduğundan çeşitli kitap ve internet yazılarından bunları öğrenen kişiler çoğunlukla şaşırırır. Örneğin modern astrolojiye göre bilim ve deha Uranüs’le ilişkilidir, klasik astrolojiye göre ise bunlar Satürn’dür. Ezoterik bilimler modern astrolojide Akrep burcu ile ilişkilendirilirken klasiklerde Oğlak burcuyla ilgilidir. Oğlak burcu modern kaynaklarda soğukkanlı iken klasiklerde panikle ilgilidir. Bu örnekler oldukça fazladır. Ortaçağ astrolojisinde de safsatalar bir hayli fazla olduğundan (W. Lilly gibi), bunlara da şüphe ile yaklaşıyoruz ve irdelemekten çekinmiyoruz. Temel Seviye eğitimi bilgiye dayanan tüm sistemlerde olduğu gibi temel teşkil ettiğinden bunların sağlıklı tahminlerde bulunulması için mutlaka bilinmesi şarttır. Bizim programımızda Temel Seviye eğitimi esastır, ilerisi sadece teknik öğrenmektir.

Eğitim programında bilimsellik ve analitik zeka kullanımı da esastır. Eski veya yeni söylemlere, hipotezlere şüpheyle yaklaşmanın ve gerçeği anlamanın yollarını da (olasılık hesabı, korelasyon analizi vb. gibi) bu eğitim programında (Orta Seviye) ders olarak mevcuttur. Ek olarak astroloji karşıtlarına ait safsataları da inceleyeceğiz (Orta Seviye). Amacımız astrolojiyi söylemlere, çevirilere ve hipotezlere göre uygulamak değil, “bilimsel astroloji” yapmak ve böylece nokta atışı tahmin oranını % 90 civarlarında tutmak.

 

İLGİLİ YAZI:  Integritas & Webinar

 

Kayıt olmak için lütfen linki tıklayınız: https://astrolojiakademisi.com/wp/astroloji-egitimi-kayit-basvurusu/

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın